Podwójne Inwestycje Binance - czyli jak kupować tanio, a sprzedawać drogo [Crypto 101] | CrypS.

Podwójne Inwestycje Binance – czyli jak kupować tanio, a sprzedawać drogo

7 min
Redakcja
binance Binance

Wszyscy słyszeliśmy starą zasadę kupuj tanio i sprzedawaj drogo, ale prawda jest taka, że łatwiej to powiedzieć, niż zrobić. Na szczęście istnieją pewne narzędzia, które mogą Ci pomóc. Jednym z nich jest funkcja podwójnych inwestycji od Binance i to właśnie na niej skupimy się w tym artykule. Wyjaśnimy Ci czym dokładnie ona jest, na czym polega, jak jej używać oraz wiele więcej. Tak więc, zaczynamy!


Spis treści:


Czym są podwójne inwestycje Binance?

Podwójne Inwestycje od Binance (link) to produkt, który pozwala Ci kupować lub sprzedawać kryptowaluty po wybranej przez Ciebie cenie i w wybranym terminie. „Podwójne” inwestycje, ponieważ korzystając z tego produktu inwestycyjnego mogą wydarzyć się dwa scenariusze – jeden korzystny, drugi niestety mniej. Warto wspomnieć, że produkt ten ma określoną datę wykonania, która może wynosić od 5 dni do nawet kilku miesięcy.

Podczas subskrypcji można wybrać aktywa bazowe, walutę depozytu, kwotę subskrypcji i datę rozliczenia. Twój zwrot będzie denominowany w walucie depozytu lub w walucie alternatywnej, w zależności od warunków subskrypcji.

W dużym skrócie wygląda to tak, że obstawiasz np. określoną cenę bitcoina za 30 dni i deklarujesz, że sprzedasz go właśnie po tej cenie po upływie tego okresu. Gdy okres inwestycji minie, mogą wydarzyć się dwie rzeczy, czyli cena bitcoina dojdzie lub przekroczy zakładany przez Ciebie pułap (wtedy sprzedasz go za zadeklarowane wcześniej 15 tys. USD + otrzymasz odestki naliczane przez cały okres trwania tej inwestycji) lub cena nie przekroczy 15 tys., a Ty wtedy otrzymasz swojego bitcoina spowrotem + naliczane odsetki. Czy widzisz już ryzyko tych inwestycji? Nie? Zatem przejdźmy dalej.

Podwójne inwestycje Binance wykorzystują te same metody obliczania zwrotów, co pule płynności i staking. Różnica polega jednak na tym, że zwroty są bardzo wysokie. Normą jest, że roczna APY wynosi 50%, jednak w niektórych przypadkach może to być nawet powyżej 300%. Mimo to finalny zysk zależy od tego, czy cena docelowa naszego aktywa bazowego osiągnie określony pułap. Wyjaśnienia poszczególnych terminów oraz przykłady scenariuszy, które mogą się zrealizować znajdziesz poniżej.

Ważne jest jednak, abyś przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji zapoznał się z ryzykiem i zasadami działania, gdyż podwójne inwestycje nie gwarantują zwrotu kapitału i podobnie jak w innych produktach, tutaj również możesz stracić część swoich środków.

Zacznijmy więc od najważniejszych pojęć dot. podwójnych inwestycji Binance.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na ich temat, sprawdź poradnik w formie wideo od giełdy binance.

Podwójne inwestycje na Binance: Najważniejsze pojęcia

Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, abyś zapoznał się z kluczową terminologią dot. podwójnych inwestycji Binance.

 • Cena docelowa: Ustalona cena, po której waluta depozytu zostanie zamieniona na walutę alternatywną, jeśli cena rozliczenia będzie wyższa/niższa od tej ceny, w zależności od produktu.
 • Cena rozliczeniowa: Średnia cena spot z ostatnich 30 minut przed godziną 8:00 (UTC).
 • Cena spot: Bieżąca cena waluty, którą wpłacasz.
 • Aktywa bazowe: Aktywa, na których oparta jest podwójna inwestycja. Na przykład, jeśli mowa o cenie spot ETH i cenie docelowej ETH, aktywem bazowym jest ETH.
 • Data rozliczenia: Data, w której nastąpi uwolnienie zablokowanych aktywów i wypłata odsetek.
 • Dni depozytu: Liczba dni, które pozostały do daty rozliczenia.
 • Waluta depozytu: Waluta, w której dokonywana jest wpłata na poczet podwójnej inwestycji.
 • Waluta alternatywna: Waluta, którą użytkownik otrzymuje zamiast waluty zdeponowanej w przypadku realizacji zlecenia.
 • Cut off time – Jest to czas, w którym Binance ustala, czy pozycja użytkownika została wykonana na „Kup Tanio” czy
  „Sprzedaj Drogo”
 • Kwota subskrypcji – jest to kwota depozytu użytkownika, którą użytkownik chce zainwestować w produkt podwójnych inwestycji.

Rodzaje podwójnych inwestycji

Binance oferuje dwa rodzaje podwójnych inwestycji. Są to Up-and-Exercised (Sprzedaj Drogo) oraz Down-and-Exercised (Kup Tanio). Oba produkty wykorzystują te same metryki, ale różne zasady.

Up-and-Exercised (Sprzedaj Drogo)

Produkty te pozwalają użytkownikowi ustawić cenę docelową wyższą niż cena spot. Jeśli w dniu realizacji cena rozliczeniowa jest wyższa lub równa cenie docelowej, produkt zostanie zrealizowany.

Przykład:

Zainwestowałeś 1 BTC w produkt „Up-and-Exercised”. Załóżmy, że wartość 1 BTC wynosi 10 000 USD, a w ciągu najbliższych 30 dni otrzymasz APY w wysokości 40% (pamiętaj, że to 40% w skali roku). Cena docelowa została ustalona na 15 000 USD (czyli zakładasz, że taka cena zostanie osiągnięta).

W dniu realizacji wystąpią dwa potencjalne scenariusze:

 • Scenariusz 1: Cena rozliczeniowa przekroczyła wartość 15 000 USD (BTC>15 000 USD). Produkt zostanie zrealizowany, a użytkownik otrzyma 1 BTC po aktualnym kursie z powrotem w BUSD + 40% APY.
  Otrzymana kwota: $15 000 * 40% * 30/365 + $15 000 = 15 493 BUSD.
 • Scenariusz 2: Cena rozliczeniowa jest niższa niż 15 000 USD. Produkt nie zostanie zrealizowany, a Ty otrzymasz z powrotem 1 BTC + 40% APY.
  Otrzymana kwota: 1 + 1 * 40% * 30/365 = 1,0328767123 BTC

Na pierwszy rzut oka oba przypadki wydają się „wygrane”. Jednak zastanów się, co stałoby się, gdyby bitcoin podskoczył w tym czasie do kwoty 25 000 USD. Zamiast sprzedać go po prostu na giełdzie za 25 000 USD, otrzymasz tylko 15 493 BUSD ze zrealizowanej podwójnej inwestycji.

Down-and-Exercised (Kupuj Tanio)

Te produkty działają odwrotnie niż Up-and-Exercised. Użytkownicy mogą ustawić cenę docelową niższą niż cena spot, a jeśli cena realizacji jest niższa niż cena wykonania, produkt zostanie wykonany.

Przykład:

Zainwestowałeś 100 BUSD w produkt „Down-and-Exercised”. Wartość 100 BUSD wynosi 100 USD, a w ciągu najbliższych 30 dni otrzymasz APY w wysokości 40%. Aktywem bazowym jest BTC o bieżącej wartości 30 000 USD, a cena realizacji została ustalona na 20 000 USD.

W dniu realizacji wystąpią dwa potencjalne scenariusze:

 • Scenariusz 1: Cena rozliczeniowa spada poniżej 20 000 USD. Produkt zostanie zrealizowany, a Ty otrzymasz BUSD w BTC po cenie 20 000 USD + 40% APY.
  Otrzymana kwota: $100 / $20 000 + ($100 / $20 000 * 0.4 * 30/365) = 0,005164 BTC
 • Scenariusz 2: Cena rozliczeniowa jest wyższa niż 20 000 USD. Produkt nie zostanie zrealizowany, a Ty otrzymasz BUSD + 40% APY.
  Otrzymana kwota: 100*0.4*30/365 = 103,29 BUSD.

Podobnie jak w pierwszym przykładzie, ryzykiem jest sytuacja, w której cena bitcoina spada dużo poniżej ceny realizacji, co w efekcie będzie oznaczać, że mocno przepłacimy za bitcoina. Równie dobrze moglibyśmy go kupić na rynku po niższej cenie.

Podwójna inwestycja vs zlecenie Stop-Limit

Podwójna inwestycja: Użytkownik zapisuje się na produkt, który ma ustaloną stopę APY%, cenę docelową i datę rozliczenia. Jeśli cena rozliczeniowa nie osiągnie ceny docelowej, produkt nie zostanie zrealizowany. W takim przypadku użytkownik otrzymuje swoją kwotę w tej samej walucie, w której wpłacił środki + APY%.

W przypadku wykonania produktu, użytkownik otrzymuje kwotę w walucie alternatywnej + APY%.

Zasada ta dotyczy produktów typu „Up-and-Exercised”. W przypadku produktów typu „Down-and-Exercised” wszystko działa odwrotne. Kwota otrzymywana jest w walucie alternatywnej, gdy produkt nie jest realizowany, oraz w walucie zdeponowanej, gdy produkt jest realizowany.

Zlecenie Stop-Limit: Gdy użytkownik składa zlecenie Stop-Limit, musi określić dwie ceny. Cenę stop i cenę limit. Cena stop aktywuje cenę limit, a monety są sprzedawane/kupowane, gdy cena rynkowa osiągnie cenę limit. Wyjaśnijmy to na konkretnym przykładzie:

Użytkownik posiada BTC o wartości 10 000 USD. Chce osiągnąć zyski, kupując BTC, gdy tylko cena zacznie rosnąć, a następnie sprzedając go, gdy cena znacznie wzrośnie.

Dlatego zdecydował się ustawić cenę wykonania na 10 100 USD i cenę limit na 10 400 USD.

Można ustawić obie ceny na taką samą wartość. Lepiej jest tego jednak nie robić. Dlaczego? Ponieważ aktywacja ceny stop może zająć trochę czasu, a zdarza się, że w tym czasie cena spot może przekroczyć cenę limit. Realizacja zlecenia może nastąpić tylko po cenie limit.

Dlatego lepiej jest ustawić cenę docelową nieco wyżej niż cenę limit. Wówczas użytkownik będzie miał większe szanse na realizację zlecenia.

Zlecenie Stop-Limit może być również wykorzystywane do zabezpieczania strat. W tym przypadku użytkownik powinien ustawić cenę docelową poniżej ceny limit.

Zlecenie Stop-Limit:

 • Zlecenie to może nigdy nie zostać zrealizowane. W tym przypadku użytkownik nie osiągnie żadnego zysku ani nie poniesie straty.
 • Użytkownik może anulować zlecenie, więc nie musi to być sytuacja typu „wygrana lub przegrana”.
 • Zyski są stałe.

Podwójna inwestycja

 • Zyski nie są stałe
 • Produkt traci ważność w momencie realizacji.
 • Po zapisaniu się do subskrypcji nie można jej anulować.

Podwójne inwestycje na Binance: Jak używać?

Aby wziąć udział w podwójnych inwestycjach Binance na komputerze, wystarczy wykonać następujące kroki:

Krok 1: Zaloguj się na swoje konto Binance. Po zalogowaniu najedź na „Zarobki” w górnym menu, a następnie kliknij „Podwójne Inwestycje”. Alternatywnie możesz też po prostu kliknąć w ten link. Przeniesie Cię on od razu w odpowiednie miejsce.podwójne inwestycje binance co to jest

Krok 2: Teraz pokażą Ci się różne produkty z różnymi aktywami bazowymi. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada, kliknij „Subskrybuj”, zaakceptuj warunki i kolejny raz naciśnij „Subskrybuj”.

binance podwójne inwestycje
Lista aktywów na stronie podwójnych inwestycji
przykład dual investment
Przykładowe wyliczenia przy subskrybowaniu podwójnej inwestycji

Krok 3: Teraz musisz poczekać na datę realizacji Twojej subskrypcji.

Aby wziąć udział w podwójnych inwestycjach Binance na smartfonie, wystarczy wykonać następujące kroki:

Krok 1: Pobierz aplikację Binance App z Play Store.

Krok 2: Otwórz aplikację, na stronie głównej znajdź opcję „Dual-investment” i naciśnij na nią. Alternatywnie możesz też wyszukać opcję „Earn”, przejść do zakładki „Wysoki Yield”, a następnie kliknąć „Podwójna Inwestycja”.

Krok 3: Na ekranie pojawi się ogromna lista produktów. Wybierz aktywo bazowe, a następnie produkt który najbardziej Ci odpowiada.

Krok 4: Przeczytaj warunki dot. danego produktu, zaakceptuj je, a następnie po raz kliknij „Subskrybuj”.

Podwójne inwestycje na Binance: Ryzyko

Oczywiście, z wysokimi zyskami, wiąże się też spore ryzyko. Omówmy więc dwa rodzaje ryzyka związane z korzystaniem z usługi podwójnych inwestycji Binance.

Blokada: Jest to główne ryzyko. Aktywa są zablokowane w czasie trwania subskrypcji. Dlaczego to źle? Ponieważ kryptowaluty są bardzo zmienne. Nigdy nie wiadomo, kiedy cena wzrośnie, a kiedy spadnie. Jeśli przez krótki czas cena będzie wysoka, a Ty nie będziesz mógł sprzedać swoich tokenów, ponieważ są zablokowane, stracisz okazję do osiągnięcia zysków. Jeśli cena tokena zacznie spadać, a Ty nie będziesz mógł sprzedać swoich tokenów w odpowiednim momencie, ponieważ są zablokowane, poniesiesz straty.

Duża różnica między ceną rynkową a ceną docelową: Popularne ryzyko różnicy kursowej. Tak jak wspominaliśmy w przykładach opisanych powyżej, dużym ryzykiem może być rozbieżność między ceną, po której zrealizujesz swoją podwójną inwestycję, a rzeczywistą ceną rynkową. W takim wypadku albo przepłacisz za kupioną kryptowalutę, albo sprzedasz ją zbyt tanio. Oczywiście APY może nieco rekompensować tę stratę, jednak przy dużych różnicach nie będzie to wystarczająca rekompensata.

Podsumowanie

Podwójne inwestycje na Binance to świetna opcja dla tych, którzy chcą posiadać swoje kryptowaluty, jednocześnie uzyskując z nich pasywny dochód. Biorąc pod uwagę, jak zmienny jest rynek kryptowalut, jest to świetna opcja na czerpanie zysków z tej zmienności, ale jak już wcześniej wspomnieliśmy, wiąże się to również z pewnym ryzykiem. Dlatego zanim zaczniesz, upewnij się, że jesteś świadomy tego co robisz!

reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.