Polska giełda kryptowalut zmienia się w Egerę | Wiadomości | CrypS.

Polska giełda kryptowalut zmienia się w Egerę

Bitclude zmienia nazwę na Egera

Polska giełda kryptowalut zmienia nazwę, Bitclude to teraz Egera! Zmiana nie jest powierzchowna, mimo innego loga i nazwy, zmienia się także platforma. Egera złączyła Bitclude, system portfeli Gringott i HUB BCPayments.

Ewolucja Bitclude jest czymś więcej, niż tylko przejściem na nowy adres – Egera.com – nową nazwą i logo. Zmiany sięgają głęboko, ale wszystkie loginy, hasła, konta, salda i historie wymian użytkowników pozostaną niezmienione – nie zmieni się również status prawny grupy i spółek, w tym Bitclude Sp. z o.o.

Bitclude od początku istnienia starał się pogodzić nowoczesny świat kryptowalut z konserwatywnym systemem prawnym, który dostrzega Bitcoina i pobratymców jedynie przy okazji ustawy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Hybrydowe podejście pozwoliło twórcom – Jakubowi Wierzcholskiemu i Tomaszowi Limiszewskiemu – położyć podwaliny pod prężnie rozwijający się rynek kryptowalut. Bitclude było pierwszą spółką (otwarcie powiązaną z kryptowalutami), której udało się uzyskać status Małej Instytucji Płatniczej w 2019 roku.

Egera łączy w sobie Bitclude, Gringott’a i BCPayments

Bitclude był platformą wymiany kryptowalut – kantorem i giełdą kryptowalut. Egera jest kompletnym ekosystemem, który łączy w sobie platformę wymiany, system transparentnych portfeli i hub rozliczeniowy. Wszystkie elementy stworzyli i połączyli ze sobą twórcy z Poznania.

Wielu z was zdążyło już poznać Bitclude – z różnych stron. Większość użytkowników zdecydowania chwaliła responsywny support, błyskawiczne wymiany i 0% fee dla market makers.

Słuchaliśmy was od początku działalności, to właśnie w odpowiedzi na wasz głos, wprowadzamy kolejne pary kryptowalut – powiedział Jakub Wierzcholski – Twórca Bitclude.

Zupełną nowością jest Gringott i BCPayments.

Ten pierwszy – Gringott – może być zupełną rewolucją zaufania użytkowników do giełd kryptowalut.

Gigantycznym problemem naszego środowiska jest brak zaufania do platform wymiany. Czemu się dziwić? Sam byłem świadkiem upadku MTGox, BitCurex i Bitmarketu, a także wielu innych platform, niektóre z tych upadków dotknęły mnie jako użytkownika. Odradzaliśmy i odradzamy przechowywanie środków na giełdach – powiedział Jakub Wierzcholski.

Dodał również, że Gringott częściowo rozwiązuje problem braku zaufania:

nasz system portfeli jest w pełni transparentny. Użytkownicy nie muszą wierzyć, że przechowujemy ich środki i mamy pełne pokrycie – w Egerze udostępniamy im wiedzę i system audytów, dzięki którym sprawdzą pokrycie swoich portfeli zupełnie samodzielnie.

Ciekawym dodatkiem jest również hub rozliczeniowy – BCPayments – dostarczający użytkownikom maksymalnie prostych wpłat na Egerę.

Gdzie zmierza Egera?

Egera nie odsłania jeszcze wszystkich kart, bo w tych zakrytych – według twórców – czai się jeszcze parę asów.

Po przejściu na Egera.com, platforma wzbogaci się o nowe pary tradingowe. W pierwszej kolejności dołączy ETH, następnie XRP i DOGE. Twórcy zapewniają, że będą dynamicznie dodawać nowe pary w przyszłości.

Bitclude zmienia nazwę na Egera

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.