Połowa bitcoinowych transakcji na Steam okazała się być oszustwem | Wiadomości | CrypS.

Połowa bitcoinowych transakcji na Steam okazała się być oszustwem

Maciej Żerelik
steam epic games kryptowaluty

Według prezesa Valve – Gabe Newella, zanim usunięto Bitcoin jako opcję płatności ze Steam, połowa wszystkich transakcji kryptowalutowych na platformie gier była oszustwem.

W rozmowie z PC Gamer, Newell powiedział, że:

Mieliśmy problemy, kiedy zaczęliśmy akceptować kryptowaluty jako opcję płatności. 50% tych transakcji było fałszywych, co jest zaskakującą liczbą. To byli klienci, których nie chcieliśmy mieć.

Newell dodał, że branża krypto jest przepełniona osobami, które „nie są ludźmi, z którymi chcielibyście mieć do czynienia”.

Steam wprowadził Bitcoin jako opcję płatności w kwietniu 2016 roku, ale zrezygnował z tego eksperymentu w grudniu 2017 roku, powołując się na zmienność cen i „znaczny wzrost opłat za przetwarzanie transakcji”.

W osobnym wywiadzie dla Eurogamer, Newell zauważył, że zmienność kryptowalut oznaczała, iż klienci „nie mieli pojęcia, jaką cenę faktycznie płacą”. Dodał też, że „byli zakotwiczeni do kryptowaluty, ale zarobki większości ludzi nie są wypłacane w kryptowalutach.”

Firma pozostaje otwarta na możliwości technologii blockchain, chociaż Newell pozostaje sceptyczny co do ich korzyści.

Jest wiele naprawdę interesujących technologii w blockchainach i wymyślaniu, jak zrobić księgę rozproszoną. Myślę, że ludzie nie zrozumieli, dlaczego właściwie potrzebna jest księga rozproszona.

NFT i Steam

Valve pod koniec 2021 r. zakazało gier „zbudowanych na technologii blockchain, które emitują lub umożliwiają wymianę kryptowalut lub NFT”. W ostatnim wywiadzie Newell potwierdził to stanowisko, mówiąc PC Gamer, że wiele gier opartych na NFT „zdziera z klientów”.

Z kolei dla EuroGamer, Newell powiedział:

Rzeczy, które były robione, były bardzo szkicowe. Za kulisami działo się nielegalne gówno, i człowiek ma wrażenie, że tak, to jest złe.

CEO przyznał jednak, że blockchain jest „wspaniałą technologią”. Według niego problemem jest to, że „sposoby, w jakie jest obecnie wykorzystywany, są dość pobieżne”.

steam epic games kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.