Steam banuje blockchainowe gry. Epic Games ma odwrotne stanowisko | Wiadomości | CrypS.

Steam banuje blockchainowe gry. Epic Games ma odwrotne stanowisko

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
steam epic games kryptowaluty

Firma Valve zakazała wszystkich blockchainowych gier na platformie gamingowej Steam. Z kolei Epic Games serdecznie je przywitał.

Twórca Age of Rust, gry blockchain, która wykorzystuje NFT, napisał na Twitterze, że został powiadomiony, iż Steam “wyrzuci z platformy wszystkie gry blockchain, w Age of Rust, ponieważ NFT mają wartość”.

Zasady Valve dotyczące tego, co może być dystrybuowane na Steamie, zawierają teraz pewną adnotację. Mówi ona, że nie można publikować aplikacji opartych o technologię blockchain, “które wydają lub pozwalają na wymianę kryptowalut lub NFT”.

NFT zostały zaprojektowane jako zapis na blockchainie, który “reprezentuje” fragmenty cyfrowych multimediów. Okazało się, że są one wysoce kontrowersyjne, zostały powiązane z oszustwami i są postrzegane jako katastrofalne dla środowiska. SpacePirate Games, deweloper Age of Rust powiedział:

Punkt widzenia Steam jest taki, że przedmioty mają wartość. Platforma nie pozwala na przedmioty, które mogą mieć wartość w świecie rzeczywistym. Podczas gdy szanuję ich wybór, fundamentalnie wierzę, że NFT i gry blockchain są przyszłością. To właśnie dlatego rozpocząłem tę podróż z wami wszystkimi.

Epic Games ma odwrotne stanowisko

Stanowisko Valve jest jasne, ale co z innymi platformami? Szef Epic Games – Tim Sweeney, w tweecie opublikowanym w zeszłym miesiącu wskazał, że producent Fortnite nie pozwoli na gry NFT w swoim sklepie.

Nie dotykamy NFT, ponieważ całe pole jest obecnie splątane z nieprzejrzystą mieszanką oszustw, interesujących zdecentralizowanych fundacji technologicznych i scamów.

Wygląda jednak na to, że od tego czasu zmienił zdanie. Z jego wczorajszego tweeta wynika bowiem, że Epic dopuści blockchainowe gry na swojej platformie.

steam epic games kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.