Poloniex dodaje kontrakty futures BTC z dźwignią do 100x | Wiadomości | CrypS.

Poloniex dodaje kontrakty futures BTC z dźwignią do 100x

Michał Misiura
giełda kryptowalut wchodzi na rynek kontraktów futures Poloniex

Giełda kryptowalut Poloniex ogłosiła wejście na rynek kontraktów futures bitcoina. Nowa usługa będzie dostępna od 10 lipca. 

Poloniex udostępni użytkownikom wieczyste kontrakty terminowe BTC z maksymalną dźwignią na poziomie 1:100. Aby zachęcić nowych klientów, giełda obiecała najwyższe rabaty (w postaci zwrotu części spreadu) połączone z najmniejszymi opłatami na rynku. Zgodnie z zapowiedziami Poloniex’a wolumen pojedynczego kontraktu wyniesie 0,001 BTC. Prowizję typu maker ustalono przy tym na poziomie 0,075%, a taker – 0,026%.

Przyszłość Poloniex’a

Poloniex to jedna z najstarszych giełd kryptowalut na świecie. W ślad za znaną marką nie idą jednak imponujące wolumeny. Według dzisiejszych danych z CoinMarketCap giełda zalicza dzienny obrót wartości 30 217 253 USD. Co ciekawe największy wolumen zaraz po bitconie, generuje na platformie Dogecoin.

Lekarstwem, które miało ożywić Poloniex było przejęcie przez spółkę Circle. Wkrótce później giełdę odkupiło od niej jednak azjatyckie konsorcjum związane z postacią Justina Sun’a z TRON. Wtedy też spółka odwróciła się od amerykańskiego rynku, na którym powstała i kontynuuje działalność na innych kontynentach. Stara się także wprowadzać nowości do swojej oferty, a jedną z nich była uruchomiona w kwietniu tego roku, platforma do emisji tokenów.

Futures BTC

Coraz więcej giełd z głównego nurtu wchodzi na rynek instrumentów pochodnych kryptowalut, który wcześniej był domeną nielicznych platform. W ten sposób do utrzymującego się przez lata na szczycie BitMEX’a, dołączyły Binance Futures i Huobi (obecnie na 1 miejscu). Poloniex, który właśnie ogłosił swoje zamiary, z pewnością nie będzie ostatnią tradycyjną giełdą wchodzącą na ten rynek.

giełda kryptowalut wchodzi na rynek kontraktów futuresreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.