Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 31.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 31.12]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto 31.12
  • Serbia legalizuje kryptowaluty

W ramach zmiany polityki rządu Serbia zezwoli teraz na wydawanie i handel zasobami cyfrowymi oraz usługami powiązanymi. Legalizacja kryptowalut na Serbii, może stać się przykładem dla pozostałych państw, które nie są przychylne tym zasobom.

  • BitGo zapłaci prawie 100,000 USD za naruszenie programu sankcyjnego w USA

Usługa depozytariusza BitGo zgodziła się zapłacić grzywnę w wysokości 93,830 USD w ramach rozstrzygania zarzutów naruszenia zasad sankcji przez Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC). Według OFAC usługa BitGo nie powstrzymała osób z objętych sankcjami państw, jak Krym, Kuba, Iran, Sudan i Syria, przed otwieraniem rachunków i korzystaniem z portfela platformy.

  • „Chińska Tesla” ogłasza akceptację BTC i odwołuje to po 2h

GAC NIO, nazywany chińską Teslą, zamieścił filmik z zapowiedzią przyjmowania płatności w bitcoinach. Czyniło by ją to pierwszą tego rodzaju spółką przyjmującą kryptowaluty w Chinach. Niestety niecałe dwie godziny od publikacji wiadomość zniknęła.

  • EToro wstrzymuje handel XRP

Amerykański oddział izraelskiej giełdy kryptowalut eToro zawiesza handel XRP dla swoich klientów ze skutkiem od przyszłego miesiąca. Inne giełdy, które postąpiły podobnie w ostatnim czasie to Coinbase, Binance.US, Crypto.com i OKCoin.

  • 100 BTC za porwane dziecko

Zaledwie kilka tygodni temu przestępcy uprowadzili ośmioletniego chłopca i zażądali za niego 100 BTC okupu. Chłopak był synem znanego inwestora kryptowalut i lokalnego biznesmena. Wkrótce potem policji udało się schwytać sześciu podejrzanych, wszystkich powiązanych z rodziną ofiary.

  • Batalia sądowa Ripple rozpocznie się w lutym 2021 roku

Południowy Dystrykt Nowego Jorku wyznaczył termin rozprawy sądowej między SEC a Ripple. Zgodnie z dokumentem złożonym wczoraj przez sąd rejonowy, termin rozprawy sądowej wyznaczono na 22 lutego 2021 roku. Sędzia Analisa Torres nakazała obrońcom obu stron złożenie wspólnego oświadczenia do 15 lutego.

  • Ethereum osiąga zysk 450% w 2020 roku

Ethereum, czyli druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, odnotowała znaczny wzrost, ponieważ cena ETH wzrosła o ponad 450%. W tym roku Ethereum osiągnął lepsze wyniki niż Bitcoin. Cena ETH podskoczyła ze 129 dolarów w styczniu 2020 roku do prawie 750 dolarów w grudniu.

Podsumowanie dnia w krypto 31.12
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.