"Chińska Tesla" ogłasza akceptację BTC i odwołuje to po 2h | Wiadomości | CrypS.

“Chińska Tesla” ogłasza akceptację BTC i odwołuje to po 2h

Michał Misiura
chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinach

GAC NIO, będące spółką join venture producenta aut GAC i firmy NIO, nazywanej chińską Teslą, ogłosiła że zacznie sprzedawać samochody za bitcoiny.

O godzinie 10:00, 31 grudnia, na oficjalnym kanale kompanii motoryzacyjnej w serwisie Weibo (chińska wersja Twittera) zamieszczono filmik z zapowiedzią przyjmowania płatności w bitcoinach. Czyniło by ją to pierwszą tego rodzaju spółką przyjmującą kryptowaluty w Chinach.

wiadomość gac nio o akceptacji bitcoina

Wpis błyskawicznie obiegł chiński Internet wywołując duże poruszenie wśród lokalnej społeczności krypto. Ludzie byli zaskoczeni odważną deklaracją firmy, zwracając uwagę, że ich komunistyczne państwo jest znane ze swojej niechęci względem bitcoina i innych kryptowalut. Pod postem szybko pojawiły się także komentarze, w których użytkownicy zakładali się, że post szybko zniknie, a spółka wycofa się z deklaracji. Nie trzeba było długo czekać żeby przekonać się, że mieli rację.

Niecałe dwie godziny od publikacji wiadomość zniknęła. Zanim post został usunięty firma zmieniła sformułowanie “bitcoin” na “cyfrowe waluty”. Najwidoczniej nie wystarczyło to jednak żeby uspokoić władze. Wkrótce po usunięciu wiadomości, NIO, będące jednym z inwestorów spółki, wydało oświadczenie o odcięciu się od incydentu, twierdząc, że nie było firmą, która twierdzi, że akceptuje bitcoiny.

Historia ta pokazuje, że Chiny nie zmieniły swojego podejścia do bitcoina i innych kryptowalut i raczej nie staną się dla nich przyjaźniejszym miejscem w najbliższej przyszłości.

Zbyt innowacyjna firma czy marketingowy zabieg?

GAC ​​NIO powstało w kwietniu 2018 roku i jest efektem współpracy jednego z największych chińskich producentów samochodów GAC Group i GAC Aion oraz krajowego lidera w dziedzinie pojazdów elektrycznych NIO. Spółka koncentruje się głównie na badaniach, rozwoju, sprzedaży i serwisie elektrycznych samochodów.

Jak uważa chiński portal 8BTC, który opisał sprawę usuniętej wiadomości, post o przyjmowaniu bitcoinów mógł być jedynie marketingowym chwytem. Zainteresowanie pierwszą kryptowalutą rośnie, gdy jej cena osiąga rekordowe poziomy. Dziennikarze medium skontaktowali się z GAC NIO prosząc o komentarz w sprawie. Firma odpowiedziała, że zgodnie z zapowiedzią wdroży kanały dla cyfrowych płatności, mając na myśli chińskie CBDC. Słowo bitcoin nie padło już jednak więcej.

chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.