100 BTC za porwane dziecko. Policja aresztuje kolejne osoby | Wiadomości | CrypS.

100 BTC za porwane dziecko. Policja aresztuje kolejne osoby

Redakcja
porwanie bitcoin

Sprawa porwania w indyjskim stanie Karnataka, o którym informowaliśmy was w zeszłym tygodniu nadal się rozwija. Lokalna policja aresztowała kolejnego podejrzanego w tej sprawie. Wg raportów to on uprowadził dziecko spod domu.

Postępy w sprawie porwania dla okupu w BTC

Zaledwie kilka tygodni temu przestępcy uprowadzili ośmioletniego chłopca i zażądali za niego 100 BTC okupu. Chłopak był synem znanego inwestora kryptowalut i lokalnego biznesmena. Wkrótce potem policji udało się schwytać sześciu podejrzanych, wszystkich powiązanych z rodziną ofiary.

Teraz policja aresztowała jeszcze jedną osobę, rzekomo związaną z tą sprawą. Według lokalnych mediów, władze złapały hotelowego recepcjonistę, podejrzewając, że brał udział w porwaniu.

Siódmy domniemany wspólnik porwania to mieszkaniec Bengaluru o nazwisku Naveen. Policja poinformowała, że główny organizator operacji skontaktował się z nim przed porwaniem i obiecał 30 lakh Rs (ponad 40 000 dolarów) za pomoc. Następnie Naveen namówił taksówkarza do pomocy w porwaniu dziecka, gdy ten bawił się w pobliżu swojego domu.

Rośnie popularność kryptowalut w świecie przestępczym

Bitcoin i inne kryptowaluty coraz cześciej pojawiają się w sprawach kryminalnych tj. porwania czy ataki ransomware.

Niedawno jeden z największych światowych producentów elektroniki – Foxconn, stał się ofiarą ataku ransomware DopplePaymer. Grupa hakerów zdołała wykraść dane firmy z zakładu firmy w Ameryce Północnej, po czym opublikowała skradzione informacje w sieci. Hakerzy zażądali 1800 BTC okupu, czyli około 34 milionów dolarów.

W swoich ostatnich badaniach, dostawca zabezpieczeń cybernetycznych i antywirusowych Kaspersky podzielił się swoją wizją dot. cyberprzestępczości. Według firmy, istnieje duża szansa, że rosnąca wartość BTC może doprowadzić do tego, że kryptowaluty staną się głównym celem cyberprzestępców. W związku z tym, Kaspersky doradza przedsiębiorstwom, aby odpowiednio wcześnie przygotowały się na te zagrożenia.

porwanie bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.