Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.11]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia w krypto Cryps listopad 30
  • Ponad 1000 firm ucierpiało przez ransomware w 2020 roku

W pierwszych 10 miesiącach bieżącego roku ponad 1000 firm na całym świecie padło ofiarami ataków ransomware. Od 2019 roku gwałtownie wzrosła liczba ataków nowego typu, w którym przestępcy najpierw kradną dane, a następnie grożą ich upublicznieniem.

  • Opodatkowanie kryptowalut przez OECD w 2021 roku

Dyrektor Centrum Polityki i Administracji Podatkowej (OECD), zapewnił, że organizacja zrzeszająca 37 krajów wprowadzi w 2021 roku wspólny standard sprawozdawczości (CRS) dla aktywów kryptowalutowych.

  • Wenezuelska Pizza Hut przyjmuje BTC

Sieć American Pizza Hut zaczęła przyjmować bitcoiny i inne waluty cyfrowe w swoich oddziałach w Wenezueli. Partnerem jest usługa przetwarzania Cryptobuyer. Szef firmy, Richard ElKhuri, powiedział, że wykorzystanie zasobów cyfrowych do płacenia przyciągnie młodych ludzi i zaawansowanych technologicznie klientów.

  • Binance wprowadziło zero opłat za depozyty w EUR i GBP

Binance wprowadziło zero opłat za wszystkie depozyty bankowe dokonane za pośrednictwem SEPA lub FPS. Ponadto uproszczono proces weryfikacji tożsamości. Użytkownicy, którzy przeszli podstawową weryfikację konta, mogą teraz korzystać z funkcji wpłaty w EUR lub GBP za pomocą przelewu bankowego lub kupować krypto za pomocą karty kredytowej/debetowej za pośrednictwem EUR lub GBP.

  • Redukcja pracowników w holenderskim banku przez cyfryzację usług

Bank z siedzibą w Amsterdamie, ABN Amro, ogłosił dzisiaj, że planuje zwolnić prawie 3000 miejsc pracy do końca 2024 roku, starając się zdigitalizować strukturę bankową. Środki redukcji kosztów pomogą ABN Amro zaoszczędzić około 700 milionów euro do tego czasu. Wartość akcji banku straciły 5% po tym ogłoszeniu.

  • Trzech członków OneCoin stanie przed sądem

Trzech podejrzanych w scamie OneCoin zostało oskarżonych i staną przed Sądem Rejonowym w Munster. Są oni oskarżeni za pranie brudnych pieniędzy i przekazie ponad 300 milionów euro.

  • Wspólne CBDC dla dwóch państw arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska, opublikowały raport wykazujący kluczowe korzyści płynące z uruchomienia wspólnej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC).

Podsumowanie Dnia w krypto Cryps listopad 30
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.