Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.12]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w branży kryptowalut na portal Cryps 07.12.2020
  • Problemy użytkowników z giełdą HitBTC

W ostatnim czasie popularna giełda kryptowalut HitBTC przysporzyła sporo problemów swoim użytkownikom. Fala negatywnych komentarzy w stronę platformy wylała się po całym internecie.

  • Tajlandia i technologia blockchain w zakresie opodatkowania

Departament Akcyzy Tajlandii ma nadzieję, że integracja systemu blockchain może pomóc zwiększyć przychody i pomóc w odbudowie gospodarczej kraju. Lavaron Sangsnit, dyrektor generalny departamentu, powiedział, że podniesienie istniejących podatków groziłoby utrudnieniem ożywienia gospodarczego Tajlandii, więc zamiast tego departament szukał różnych innych sposobów na osiągnięcie celów podatkowych. Uchylanie się od płacenia podatków byłoby znacznie trudniejsze w przypadku integracji blockchain.

  • Kryptowaluty legalne w Pakistanie?

Pakistański Rząd rozważa przyjęcie projektu uchwały, który mówi o legalizacji zarówno bitcoinów, jak i wydobycia kryptowalut.

  • MicroStrategy już trzeci raz dokupuje Bitcoina

Po zakupie BTC o wartości ponad 425 milionów dolarów, firma MicroStrategy dokonała kolejnej inwestycji na 50 milionów dolarów.

Były kandydat na prezydenta i libertarianin Ron Paul uważa, że najlepszym sposobem radzenia sobie z Bitcoinem jest jego legalizacja.

  • Chiny wykorzystują CBDC w płatnościach transgranicznych

Hongkong Monetary Authority (HKMA) omawia testy cyfrowego juana z Ludowym Bankiem Chin. Wykorzystanie aktywa jest planowane w płatnościach transgranicznych. W tej chwili partnerzy negocjują techniczną część programu pilotażowego. Czas przeprowadzenia testów nie został ujawniony.

Podsumowanie dnia w branży kryptowalut na portal Cryps 07.12.2020
reklama
reklama