Legalizacja kopania kryptowalut i handlu BTC w Pakistanie | Wiadomości | CrypS.

Legalizacja kopania kryptowalut i handlu BTC w Pakistanie

Konrad Juszczyk
Nowelizacja przepisów odnośnie kryptowalut w trakcie rozpatrzenia - Pakistan

Pakistański Rząd rozważa przyjęcie projektu uchwały, który mówi o legalizacji zarówno bitcoinów, jak i wydobycia kryptowalut.

Członkowie Zgromadzenia Prowincjonalnego (MPA) jednej z czterech prowincji w kraju, wydało oficjalne oświadczenie po przeprowadzeniu dyskusji w trakcie ogólnokrajowego dialogu z prośbą do rządu federalnego o zalegalizowanie własności dla kryptowalut i ich wydobycia. Poniższe ogłoszenie zostało opublikowane przez doradcę rządu MPA.

Propozycja skierowana jest do Prezesa Rady Ministrów prowincji Khyber Pakhtunkhwa. Zdaniem autorów uchwały klimat regionu Khyber Pakhtunkhwa, który charakteryzuje się tanią energią i dostępnością siły roboczej sprawiają, że jest on atrakcyjny do wydobycia kryptowalut.

„Wzywamy rząd centralny do dokładnego rozważenia naszej propozycji zalegalizowania kryptowaluty” – czytamy w rezolucji podpisanej przez radnych i ministrów zgromadzenia.

Pierwsze kroki w kierunku zmiany

Aktualne regulacje prawne mówią o wydobyciu kryptowalut jako nielegalnym. Jednak lokalny entuzjasta bitcoinów Wakar Zaka, z pomocą rządu prowincji Khyber Pakhtunkhwa, stworzył pierwszą w regionie farmę górniczą pod pretekstem projektu badawczego. Jest ona pierwszą i tym samym największą farmą wydobywczą kryptowalut w Pakistanie.

W 2018 roku Bank Centralny Pakistanu zakazał handlu kryptowalutami, stwierdzając, ze nie jest to środek płatniczy. Jednak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SECP) Islamskiej Republiki Pakistanu przygotowuje się obecnie do uchwalenia przepisów dotyczących handlu aktywami cyfrowymi.

Sam SECP twierdzi, że kryptowaluty mają potencjał, aby poprawić efektywność finansową w obszarach takich jak przechowywanie wartości i rozliczanie w sektorze aktywów cyfrowych. Kraj będzie aktywnie poszukiwać informacji zwrotnych na temat krypto od regulatorów oraz aktywnych uczestników rynku.

Nowelizacja przepisów odnośnie kryptowalut w trakcie rozpatrzenia - Pakistan
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.