Podejrzany w sprawie Tornado Cash opuszcza areszt | Wiadomości | CrypS.

Podejrzany w sprawie Tornado Cash opuszcza areszt

wiezienie (1)

Roman Storm to człowiek podejrzany o pomoc w wypraniu miliarda dolarów przy użyciu swojej platformy, jaką jest kryptowalutowy mikser – Tornado Cash. 


Najpierw amerykańskie władze zatrzymały Storma pod zarzutem wspierania działań prania pieniędzy i współpracy z północnokoreańską grupą hakerską Lazarus, a teraz wypuszczają go za kaucją. O co tu chodzi? 

Reakcja Prawników

Brian Klein to adwokat Romana Storma. Pierwsza decyzja o areszcie jego klienta wzbudziła w nim rozczarowanie. Mimo powagi zarzutów pomógł mu wyjść za kaucją, której kwoty do chwili obecnej nie poznaliśmy. Jednocześnie Klein uważa, że nowatorska teoria prawna prokuratorów może wpłynąć na działalność wszystkich programistów.

Poszukiwania wspólnika nadal w toku

Roman Semenov to drugi współzałożyciel Tornado Cash. Obecnie jest on poszukiwany przez agentów FBI w Nowym Jorku. Został również dodany do listy ukaranych osób przez Urząd Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC). Alexey Pertsev to trzeci współzałożyciel platformy. Został on zatrzymany w Amsterdamie i spędził dziewięć miesięcy w areszcie.

Tornado Cash to międzynarodowa pralnia? 

Głównym zarzutem wobec Tornado Cash jest ułatwianie wyprania ponad 1 miliarda dolarów w ramach różnych działań kryminalnych, w tym setek milionów dolarów dla grupy Lazarus. Nicole Argentieri, która pełni obowiązki asystentki prokuratora generalnego, argumentuje, że krypto-miksery tego typu stały się ”ulubioną metodą dla przestępców, aby ukryć swoje nielegalnie zdobyte środki”.

Podsumowanie

Aresztowanie i późniejsze zwolnienie za kaucją Romana Storma, jednego z twórców Tornado Cash, podnosi wiele pytań o przyszłość regulacji w dziedzinie kryptowalut i prania pieniędzy. Zarzuty wobec firmy i jej współzałożycieli są poważne i mogą mieć długotrwałe konsekwencje dla całego sektora. 

wiezienie (1)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.