Po podzieleniu cena NFT Doge rośnie z 4 mln do 600 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Po podzieleniu cena NFT Doge rośnie z 4 mln do 600 mln USD

Michał Misiura
dogecoin

PleasrDAO sprzedał 20% z 16 969 696 969 tokenów, będących ułamkowymi aktami własności słynnego mema Doge. Podczas środowej aukcji fragmenty podzielonego NFT kupiło 1796 osób, wydając 45 mln dolarów. 

Pozostałe tokeny trafiły na sprzedaż na platformę Fractional i całe NFT ma obecnie szacunkową wycenę na poziomie 598 mln dolarów. Początkowa inwestycja kolektywu PleasrDAO wynosiła 4,5 mln USD. Za tyle kupiony został mem Doge, który następnie podzielono na prawie 17 mld części. Pojedynczy $DOG kosztuje w tej chwili około 0,035 dolara.

Oryginalny mem Doge, przedstawiający psa Shiba Inu, będącego maskotką Dogecoina, został przekształcony w NFT i sprzedany w czerwcu za 4,5 mln USD. PleasrDAO, który je kupił, ogłosił że każdy chętny, będzie mógł kupić fragment praw do mema. Sprzedaż ruszyła w tym tygodniu, we środę poprzez Miso na Sushiswap. Aukcja zebrała 11 942 WETH, czyli około 45 mln USD. Podczas jej trwania sprzedano 20% ze wszystkich tokenów $DOG (ERC-20). 25% zasobów ma zostać przeznaczone na rozwój projektu i społeczność. Część środków ze sprzedaży trafiła także na cele charytatywne.

Frakcjonowanie NFT zyskuje na popularności

Sprzedaż przeprowadzona przez PleasrDAO, jest kolejnym dowodem na rozwój nowej mody w świecie NFT. Jest nią tzw. „frakcjonowanie”. Kupowanie udziałów w pojedynczych tokenach, stało się popularne zwłaszcza wśród inwestorów o mniej zasobnych portfelach, którzy nie mieli środków na zakup CryptoPunka lub znudzonej małpy (Bored Ape Yacht Club). Funkcjonują już platformy pozwalające na dzielenie NFT. Należy do nich Fractional.art, które pozyskało w tym miesiącu 7,9 miliona dolarów finansowania na dalszy rozwój.

Tego rodzaju działalność może stać się jednak przedmiotem zainteresowania amerykańskich agencji. Urzędnicy z USA prezentują pogląd, że tego rodzaju sprzedaż NFT, może być interpretowana jako nielegalna sprzedaż papierów wartościowych.

dogecoin
reklama
reklama