Chińska policja ws. PlusToken przejęła 1% całkowitej podaży BTC | Wiadomości | CrypS.

Chińska policja ws. PlusToken przejęła 1% całkowitej podaży BTC

Maciej Żerelik
plustoken scam

Wg informacji udostępnionych przez The Block, chińska policja w ramach operacji dot. scamu PlusToken skonfiskowała łącznie 194 774 BTC. Taka ilość bitcoinów stanowi 1% całkowitej podaży. Co więcej organom ścigania udało się też przejąć 830 000 ETH, 1,4 mln LTC, 27 mln EOS, 74 000 DASH, 487 mln XRP, 6 mld DOGE, 79 000 BCH i 213 000 USDT.

Czym był Plustoken?

Program PlusToken rozpoczął swoją działalność już w 2018 roku. Jednak członkowie organizacji po raz pierwszy zostali postawieni przed chińskim sądem dopiero we wrześniu tego roku. System reklamował nieistniejącą już kryptowalutową platformę transakcyjną i obiecywał użytkownikom atrakcyjne zwroty z inwestycji w natywny token platformy PLUS. Minimalna wpłata do programu wynosiła 500 dolarów w kryptowalucie. Plustoken wyłudził nie tylko 1% całkowitej podaży Bitcoina, ale także 0,73% ETH oraz 5% wszystkich DODGE.

Scam okazał się niezwykle lukratywny, nawet podczas największych spadków. W okresie od 1 maja 2018 r. do 27 czerwca 2019 r. wartość tych aktywów wynosiła 2,2 mld USD. Teraz są one warte ponad 11 miliardów dolarów. Plustoken miał oszukać ponad 2 mln niczego nie świadomych inwestorów.

Chiny stały się wielorybem BTC

Do tej pory skazano w sumie 15 osób. Wyroki wydawane przez chiński sąd wahają się od 2 do 11 lat więzienia, a kary pieniężne od 100 000 do 1 miliona dolarów. Jedna ze skazanych osób miała już wcześniej z powodzeniem wyprać 22 mln dolarów.

W pełnym wyroku stwierdzono również, że „przejęte waluty cyfrowe zostaną przetworzone zgodnie z prawem, a dochody i zyski przepadną na rzecz skarbu państwa”.

Wygląda na to, że Chiny już teraz nie tylko kontrolują większość hash rate’u Bitcoina, ale stały się też ogromnym wielorybem.

 

plustoken scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.