Tesla zaczęła sprzedawać swoje samochody za BTC | Wiadomości | CrypS.

Tesla zaczęła sprzedawać swoje samochody za BTC

Konrad Juszczyk
Tesla zaczęła sprzedawać swoje samochody za BTC

Elon Musk ogłosił rozpoczęcie sprzedaży samochodów elektrycznych Tesli za bitcoiny (BTC) w Stanach Zjednoczonych. Usługa ma zostać rozszerzona na resztę świata jeszcze w tym roku.

Tesla za bitcoiny

Elon Musk ogłosił, że samochody Tesli można od teraz kupować za pomocą Bitcoina (BTC). Przedsiębiorca dodał, że opcja płatności kryptowalutą będzie dostępna poza Stanami Zjednoczonymi jeszcze w tym roku.

„Nie możesz dokonywać u nas zakupów, przy użyciu żadnych innych zasobów cyfrowych, w tym produktów pochodnych bitcoina, takich jak Bitcoin Cash, czy Bitcoin SV. Nasz portfel cyfrowy Bitcoin nie jest skonfigurowany do wykrywania lub odbierania zasobów cyfrowych innych niż Bitcoin”

Musk potwierdził kilka ważnych szczegółów dotyczących sposobu, w jaki firma będzie przeprowadzać transakcje Bitcoin. Oczekiwano, że płatność od klientów zostanie przekonwertowania z powrotem na gotówkę, jednak jak się okazuje, tak nie jest. Elon opublikował tweet mówiący o tym, że Tesla będzie zatrzymywać bitcoiny, bez zamiany na walutę fiducjarną. Podkreśla to wartość, jaką przedsiębiorca przykłada do bitcoina i zdecentralizowanych, niezależnych od fiatu walut cyfrowych.

Ponoć u części mieszkańców USA opcja kupna auta za kryptowalutę nadal się nie pokazuje, jednak są to pewnie techniczne problemy, które zostaną szybko rozwiązane. Warto dodać, że Tesla stała się pierwszym producentem samochodów akceptującym na szeroką skalę kryptowalutę jako metodę płatności za swoje samochody. Wpływ akceptacji Bitcoina przez Teslę jest odczuwalny na rynku kryptowalut, ponieważ wartość Bitcoina w dolarach wzrosła o 3,5% z 54,056 USD do 56,630 USD.

Powiązania Tesli z bitcoinem

Wcześniej w lutym Tesla ogłosiła, że zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin, po czym cena aktywa zaczęła gwałtownie rosnąć. Jednocześnie producent samochodów elektrycznych ogłosił plany integracji cyfrowego złota jako środka płatniczego za produkty i tak też zrobił. Według analityków Wedbush Securities niezrealizowane zyski Tesli z cyfrowego złota były wyższe niż ze sprzedaży pojazdów elektrycznych w 2020 roku. Firma ogłosiła również zależność kursu akcji spółki od kursu bitcoina.

Tesla zaczęła sprzedawać swoje samochody za BTC
reklama
reklama