Platforma NFT giełdy Kraken będzie udzielać pożyczek | Wiadomości | CrypS.

Platforma NFT giełdy Kraken będzie udzielać pożyczek

Mariusz Przepiórka
kraken wraca do japoni

Współzałożyciel i dyrektor generalny giełdy Kraken Jesse Powell w wywiadzie udzielonym Bloomberg News powiedział, że giełda kryptowalutowa uruchomi rynek tokenów NFT, który umożliwi użytkownikom pożyczanie środków pod zastaw ich NFT.

Powell wyjaśnił, że firma planuje wejść na rynek NFT na początku 2022 roku. Na nowej platformie ma również znaleźć się funkcja pozwalająca na określenie wartości tokena NFT oraz tego, czy może on stanowić zabezpieczenie kredytu.

– W przypadku zdeponowania CryptoPunk na giełdzie Kraken chcemy mieć możliwość odzwierciedlenia tego na twoim koncie i ustalić, czy możesz wziąć pożyczkę pod zastaw tych tokenów – powiedział Powell.

Wartość NFT jest jednak bardzo zróżnicowana i tylko niewielki odsetek posiadaczy tokenów posiada cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie o wartości tak wysokiej jak CryptoPunk, którego cena minimalna wynosi obecnie 66,90 ETH (273 673 USD).

Powell zapowiada wzrost znaczenia NFT

Według Powella, użyteczność NFT znacząco wzrośnie w przyszłym roku: Jego zdaniem pierwsza faza była spekulacyjna, druga faza opierała się na kupowaniu dzieł sztuki i wspieraniu artystów, a trzecia faza będzie obejmować funkcjonalne zastosowanie NFT.

Niedawno spółka Kraken przejęła Staked, platformę infrastrukturalną umożliwiającą staking kryptowalut. Klienci giełdy Kraken będą teraz mogli zarabiać na swoich kryptowalutach, zachowując kontrolę nad swoimi aktywami cyfrowymi.

kraken wraca do japoni
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.