Pierwszy etap szwajcarskiego prawa blockchain wchodzi w życie | Wiadomości | CrypS.

Pierwszy etap szwajcarskiego prawa blockchain wchodzi w życie

Mariusz Przepiórka
pierwszy etap nowego prawa związanego z blockchainem i rynkiem kryptowalut wychodzi w szwajcarii

W poniedziałek weszła w życie pierwsza część szwajcarskich przepisów dotyczących technologii blockchain. Zmiany uchwalone przez krajowy parlament we wrześniu 2020 stanowią ramy prawne dla technologii blockchain i kryptowalut.

Według doniesień Swissinfo, wdrożenie nowego paradygmatu regulacyjnego wzmocni rozwijającą się scenę kryptowalutową i blockchain w Szwajcarii. Istotnie, interesariusze branży w tym kraju pochwalili reformy finansowe i korporacyjne, znajdujące się w zmienionych przepisach. Dla Hansa Kuhna, członka zarządu cyfrowego banku SEBA, ustawa o blockchain zapewnia Szwajcarii miejsce w powstającej gospodarce cyfrowej. Według Kuhna, regulowana emisja papierów wartościowych opartych na technologii blockchain wskazuje, że kraj chce skupić się na promowaniu innowacji cyfrowych.

Tego samego dnia spółka Crypto Broker AG ogłosiła, że uzyskała licencję od szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA). Dzięki licencji, broker, który w ubiegłym roku rozliczył transakcje o wartości ponad 1 mld USD, może teraz oferować swoim klientom tokenizowane papiery wartościowe. W ten sposób Crypto Broker AG dołącza do takich firm jak SEBA i Sygnum Bank. Druga część szwajcarskiego prawa blockchain ma wejść w życie latem, dlatego firmy będą chciały zaznaczyć swoją obecność na rynku wymiany takich kryptowaktywów.

Drugi etap zmodernizuje infrastrukturę

Druga część szwajcarskiego prawa blockchain obejmie znaczącą modernizację infrastruktury rynku finansowego w tym kraju. Ta część ustawy o blockchain zapewni wsparcie prawne dla obrotu krypto papierami wartościowymi, a także innych kryptowalutowych operacji giełdowych. Uchwalając nowe przepisy Szwajcaria dołącza do Liechtensteinu jako jeden z niewielu krajów, które przyjęły pełne spektrum przepisów dotyczących kryptowalut i blockchain. Jednak w przeciwieństwie do podejścia szwajcarskiego, które zmieniło istniejące przepisy, aby dopasować się do rynku blockchain, Liechtenstein stworzył całkowicie nowe ramy prawne dla swojego rynku kryptowalut i blockchain.

pierwszy etap nowego prawa związanego z blockchainem i rynkiem kryptowalut wychodzi w szwajcarii
reklama
reklama