"Peace of Heart" - NFT Ukrainy to dziecięce rysunki | Wiadomości | CrypS.

„Peace of Heart” – NFT Ukrainy to dziecięce rysunki

Anna Sutowicz
ukraina kryptowaluty

Wczoraj Ukraina przekazała więcej informacji na temat swojej kolekcji NFT. Projekt nazywa się „Peace of Heart”. Każdy, kto wesprze zbiórkę, otrzyma w zamian cyfrową wersję rysunku wykonanego przez dziecko z Ukrainy. W ten sposób Ukraina chce m.in. przedstawić historię rosyjskiej inwazji. 

Ukraina stworzyła własną kolekcję NFT – projekt nazywa się „Peace of Heart”. Alex Borniakow, wiceminister cyfrowej transformacji Ukrainy powiedział w niedzielę, że w ten sposób Ukraina chce opowiedzieć światu historię wojny. Nazwał kolekcję NFT Ukrainy „muzeum wojny rosyjsko-ukraińskiej”.

nft ukraine

Każdy niewymienny token zawiera losowo wybrany rysunek. Kolekcja składa się z 999 sztuk. Rysunki zostały wykonane przez ukraińskie dzieci: Darię, Marię, Anię, Mariannę, Wiktorię, Anastazję, Makara i Iwanka. W ten sposób dzieci wyraziły swoje przeżycia i emocje, z którymi spotykają się w trudnej, wojennej rzeczywistości. Rysunki następnie zdigitalizowano jako NFT.

Projekt został zorganizowany i zrealizowany przy Pomocy Polskiej Akcji Humanitarnej. Koncentruje się na grupie znanych organizacji pozarządowych i firm, które działają w sektorze nowych technologii (m.in. NFT i blockchain). Wszystkie fundusze pozyskane w ramach tej akcji przekazane zostaną ukraińskim ofiarom wojny.

Po raz pierwszy o propozycji sprzedaży NFT rząd Ukrainy powiedział 3 marca. Wówczas zrezygnowano z airdropów dla osób, które przekazały darowiznę na rzecz Ukrainy w formie kryptowalut. Na tym etapie jednak nie były znane szczegóły projektu. Borniakow powiedział:

Chcemy, żeby było fajnie, dobrze to wyglądało, a to wymaga czasu.

Ukraina przez ten czas pracowała nad doskonaleniem swoich NFT przed udostępnieniem ich światu.

Listę kilku krypto-zbiórek za pośrednictwem których można wesprzeć Ukrainę zamieściliśmy tutaj.

ukraina kryptowaluty
reklama
reklama