PayPal dodaje obsługę BTC do aplikacji mobilnej | Wiadomości | CrypS.

PayPal dodaje obsługę BTC do aplikacji mobilnej

Redakcja
paypal zaczyna umożliwiać przelewy bitcoina na zewnętrzne portfele

PayPal dodał możliwość kupna, sprzedaży i transferu kryptowalut za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Wcześniej taka możliwość była dostępna tylko z poziomu strony www.


Serwis obsługuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. Minimalna kwota transakcji to 1 dolar.

Użytkownicy mają dostęp do przelewów wewnętrznych i zewnętrznych, a także możliwość płacenia walutami cyfrowymi za zakupy w „milionach” sklepów internetowych współpracujących z PayPal.

Aplikacja firmy zapewnia też dostęp do treści edukacyjnych na temat kryptowalut oraz informuje o ryzyku:

Bądź świadomy, że nie możemy chronić Cię przed stratami wynikającymi ze zmienności rynku. Przekazywanie kryptowalut na blockchainie wiąże się również z ryzykiem, a transakcja może zostać opóźniona lub utracona. Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś, by prawidłowo kupować i sprzedawać.

W listopadzie 2020 roku PayPal umożliwił użytkownikom z USA dostęp do kryptowalut bezpośrednio przez konta.

W kwietniu 2021 roku firma dodała wsparcie dla Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash do swojej usługi płatności mobilnych Venmo. W tym czasie prezes PayPal Dan Schulman zauważył, że popyt na cyfrowe aktywa przekroczył oczekiwania.

Przypomnijmy, że w marcu szef PayPal wyraził pewność, że kryptowaluty i blockchain zrewolucjonizują system finansowy.

paypal zaczyna umożliwiać przelewy bitcoina na zewnętrzne portfelereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.