PayPal umożliwi kupno i sprzedaż kryptowalut w swojej sieci | Wiadomości | CrypS.

PayPal umożliwi kupno i sprzedaż kryptowalut w swojej sieci

Redaktor: Albert Czajkowski
paypal będzie obsługiwać kryptowaluty

Firma PayPal ogłosiła wejście na rynek kryptowalutowy. Jej klienci będą mieli możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowaluty w elektronicznych portfelach oferowanych przez PayPal. Na początku 2021 roku użytkownicy PayPal będą mogli również używać kryptowalut do płatności w ponad 26 milionach sklepów.

PayPal ma nadzieję, że nowa usługa wpłynie pozytywnie na globalne wykorzystanie wirtualnych pieniędzy i przygotuje firmową sieć na kolejne kryptowaluty, których emitentami mogą być banki centralne i korporacje. Według komunikatu firmy, posiadacze kont w USA już w najbliższych tygodniach będą mogli kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty w swoich portfelach PayPal. W pierwszej połowie 2021 roku usługa będzie dostępna również w aplikacji Venmo oraz w kolejnych krajach.

Podobne usługi są już dostępne u dostawców mobilnych usług płatniczych, takich jak Square Inc oraz Robinhood Markets. Propozycja PayPal jest jednak godna uwagi przede wszystkim z uwagi na ogromny globalny zasięg firmy. Spółka z siedzibą w kalifornijskim San Jose ma 346 milionów aktywnych kont na całym świecie i w drugim kwartale 2020 roku przetworzyła płatności na łączną kwotę 222 mld USD.

Ułatwienia w kryptowalutowych płatnościach

Kryptowaluty wciąż charakteryzują się dużą zmiennością. W efekcie są bardzo atrakcyjne dla spekulantów, ale znacznie mniej dla handlowców i właścicieli sklepów. PayPal zapewnia jednak, że w jego sieci będą one rozliczane za pomocą walut fiducjarnych, takich jak np. dolar. Dzięki temu handlowcy nie otrzymają płatności w wirtualnych walutach.

PayPal uzyskał pierwszą warunkową licencję na obrót kryptowalutami od Departamentu usług finansowych stanu Nowy Jork. Na jej podstawie możliwe będzie kupno i sprzedaż BTC, ETH, BCH i LTC. Partnerem obsługującym nową usługę PayPal będzie Paxos Trust Company.

paypal będzie obsługiwać kryptowalutyreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.