PayPal umożliwi kupno i sprzedaż kryptowalut w swojej sieci | Wiadomości | CrypS.

PayPal umożliwi kupno i sprzedaż kryptowalut w swojej sieci

Mariusz Przepiórka
paypal będzie obsługiwać kryptowaluty

Firma PayPal ogłosiła wejście na rynek kryptowalutowy. Jej klienci będą mieli możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowaluty w elektronicznych portfelach oferowanych przez PayPal. Na początku 2021 roku użytkownicy PayPal będą mogli również używać kryptowalut do płatności w ponad 26 milionach sklepów.

PayPal ma nadzieję, że nowa usługa wpłynie pozytywnie na globalne wykorzystanie wirtualnych pieniędzy i przygotuje firmową sieć na kolejne kryptowaluty, których emitentami mogą być banki centralne i korporacje. Według komunikatu firmy, posiadacze kont w USA już w najbliższych tygodniach będą mogli kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty w swoich portfelach PayPal. W pierwszej połowie 2021 roku usługa będzie dostępna również w aplikacji Venmo oraz w kolejnych krajach.

Podobne usługi są już dostępne u dostawców mobilnych usług płatniczych, takich jak Square Inc oraz Robinhood Markets. Propozycja PayPal jest jednak godna uwagi przede wszystkim z uwagi na ogromny globalny zasięg firmy. Spółka z siedzibą w kalifornijskim San Jose ma 346 milionów aktywnych kont na całym świecie i w drugim kwartale 2020 roku przetworzyła płatności na łączną kwotę 222 mld USD.

Ułatwienia w kryptowalutowych płatnościach

Kryptowaluty wciąż charakteryzują się dużą zmiennością. W efekcie są bardzo atrakcyjne dla spekulantów, ale znacznie mniej dla handlowców i właścicieli sklepów. PayPal zapewnia jednak, że w jego sieci będą one rozliczane za pomocą walut fiducjarnych, takich jak np. dolar. Dzięki temu handlowcy nie otrzymają płatności w wirtualnych walutach.

PayPal uzyskał pierwszą warunkową licencję na obrót kryptowalutami od Departamentu usług finansowych stanu Nowy Jork. Na jej podstawie możliwe będzie kupno i sprzedaż BTC, ETH, BCH i LTC. Partnerem obsługującym nową usługę PayPal będzie Paxos Trust Company.

paypal będzie obsługiwać kryptowaluty
reklama
reklama