Paragwaj: senat odrzucił weto prezydenta w sprawie ustawy regulującej kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Paragwaj: senat odrzucił weto prezydenta w sprawie ustawy regulującej kryptowaluty

Autor: Anna Sutowicz
Ostrzejsze regulacje dotyczące firm kryptowalutowych we Francji

Senat Paragwaju odrzucił weto prezydenta kraju w sprawie ustawy regulującej kryptowaluty. Paragwajscy senatorzy mają inny punkt widzenia niż prezydent.


Senat Paragwaju uchylił weto prezydenta w sprawie ustawy regulującej kryptowaluty. Senatorzy twierdzą, że przyjęcie ustawy nr 6.962/2022 regulującej wydobycie, komercjalizację, pośrednictwo, wymianę, transfer, przechowywanie i administrowanie kryptowalutami lub instrumentami umożliwiającymi kontrolę nad kryptowalutami przyniesie wiele korzyści.

Prezydent Paragwaju zawetował ustawę o kryptowalutach

W sierpniu prezydent Paragwaju Mario Abdo Benítez zawetował ustawę uchwaloną przez Kongres, która proponowała uregulowanie działalności komercyjnej związanej z walutami cyfrowymi, w tym z ich wydobyciem. Benitez stwierdził, że górnictwo zużywa duże ilości energii, a przy tym przynosi stosunkowo niewielkie korzyści w zakresie zatrudnienia. 

Jednak każdy z 33 paragwajskich senatorów, którzy odrzucili weto ma inny punkt widzenia niż prezydent. Ich zdaniem, ustawa powinna zostać uchwalona szybko, ponieważ zawiera rozwiązania, które mogą przynieść korzyści państwu i branży kryptowalut.

Powody odrzucenia weta

Zgodnie z komunikatem krajowego Kongresu, jeden z ustawodawców, senator Enrique Salyn Buzarquis powiedział, że „lepiej jest sformalizować” branżę, aby można było ją opodatkować. Inny parlamentarzysta, Abel González, który opowiadał się za odrzuceniem weta prezydenta uważa, że ​​rząd może znacznie skorzystać na regulacji spółek wydobywczych poprzez kontrolowanie zużycia energii elektrycznej.

Parlamentarzysta Daniel Rojas stwierdził, że weto władzy wykonawczej jest nieuzasadnione i sprawiedliwe jest odrzucenie go. A senator Gilberto Apuril zwrócił uwagę, że jest to projekt formalizujący, który generuje m.in. możliwość śledzenia tych, którzy korzystają z energii.

Teraz ustawa o kryptowalutach trafi do Izby Deputowanych, która będzie musiała przedyskutować, czy również odrzucić prezydenckie weto. Jeżeli tak się stanie, ustawa zostanie ostatecznie usankcjonowana, nawet bez poparcia prezydenta. Oczekuje się, że sprawa zostanie rozwiązana jeszcze przed 2023 rokiem.

Ostrzejsze regulacje dotyczące firm kryptowalutowych we Francji

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.