Otwarte pozycje na kontraktach futures Ethereum osiągnęły rekordowy poziom | Wiadomości | CrypS.

Otwarte pozycje na kontraktach futures Ethereum osiągnęły rekordowy poziom

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Podczas gdy rynek kryptowalut testuje nowe rekordy wszech czasów, gwałtownie rośnie też wartość otwartych pozycji dla kontraktów terminowych na Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC).

Dane Skew pokazują, że zagregowane otwarte pozycje kontraktów futures na ETH osiągnęły w środę wartość 12,6 mld USD. Tym samym przebity został poprzedni rekord 11,1 mld USD odnotowany w dniu 6 września 2021 r.

Dla porównania, całkowite otwarte pozycje na kontrakty futures Bitcoina mają obecnie wartość 26,4 mld USD. Oznacza to, że również zbliżają się do poprzedniego rekordowego poziomu 27,4 mld USD z dnia 14 kwietnia 2021 r.

Otwarte pozycje na rynku futures odnoszą się do całkowitej wartości nierozliczonych kontraktów handlowych. Kiedy ich wartość rośnie, jest to zazwyczaj byczy wskaźnik sugerujący, że na rynek wchodzą świeże pieniądze.

ATH na otwartych pozycjach wskazuje też, że zarówno Ethereum, jak i Bitcoin mogą utrzymać swój dotychczasowy impet cenowy.

Ceny Ethereum i Bitcoina idą w górę

Poza rynkiem kontraktów terminowych, Bitcoin i Ethereum same przetestowały nowe maksima i weszły na nieznane terytorium.

Mogło to być spowodowane kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest hard fork London, który wszedł w życie w sierpniu tego roku. Aktualizacja ta zmieniła mechanikę opłat w Ethereum. Od trzech miesięcy tworzy ona siłę deflacyjną dla drugiej co do wielkości kryptowaluty.

Cena samego Ethereum wzrosła o około 60% od 1 października. ETH, które jest notowane na poziomie około 4800 dolarów, wkrótce przetestuje poziom 5000 dolarów, który ma być punktem psychologicznego oporu.

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.