Otwarte pozycje na kontraktach futures Ethereum osiągnęły rekordowy poziom | Wiadomości | CrypS.

Otwarte pozycje na kontraktach futures Ethereum osiągnęły rekordowy poziom

Zerelik Maciej
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Podczas gdy rynek kryptowalut testuje nowe rekordy wszech czasów, gwałtownie rośnie też wartość otwartych pozycji dla kontraktów terminowych na Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC).

Dane Skew pokazują, że zagregowane otwarte pozycje kontraktów futures na ETH osiągnęły w środę wartość 12,6 mld USD. Tym samym przebity został poprzedni rekord 11,1 mld USD odnotowany w dniu 6 września 2021 r.

Dla porównania, całkowite otwarte pozycje na kontrakty futures Bitcoina mają obecnie wartość 26,4 mld USD. Oznacza to, że również zbliżają się do poprzedniego rekordowego poziomu 27,4 mld USD z dnia 14 kwietnia 2021 r.

Otwarte pozycje na rynku futures odnoszą się do całkowitej wartości nierozliczonych kontraktów handlowych. Kiedy ich wartość rośnie, jest to zazwyczaj byczy wskaźnik sugerujący, że na rynek wchodzą świeże pieniądze.

ATH na otwartych pozycjach wskazuje też, że zarówno Ethereum, jak i Bitcoin mogą utrzymać swój dotychczasowy impet cenowy.

Ceny Ethereum i Bitcoina idą w górę

Poza rynkiem kontraktów terminowych, Bitcoin i Ethereum same przetestowały nowe maksima i weszły na nieznane terytorium.

Mogło to być spowodowane kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest hard fork London, który wszedł w życie w sierpniu tego roku. Aktualizacja ta zmieniła mechanikę opłat w Ethereum. Od trzech miesięcy tworzy ona siłę deflacyjną dla drugiej co do wielkości kryptowaluty.

Cena samego Ethereum wzrosła o około 60% od 1 października. ETH, które jest notowane na poziomie około 4800 dolarów, wkrótce przetestuje poziom 5000 dolarów, który ma być punktem psychologicznego oporu.

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?
reklama
reklama