Oto najlepszy moment na kupowanie altcoinów, nim ich ceny znów wystrzelą | Wiadomości | CrypS.

Oto najlepszy moment na kupowanie altcoinów, nim ich ceny znów wystrzelą

Karolina Zawodnik
altcoiny

Popularny pseudoanonimowy analityk rynku kryptowalut, znany na platformie X jako Rekt Capital, poinformował swoich obserwatorów, w którym momencie ci mogą spodziewać się kolejnego tzw. sezonu na altcoiny. Wskazał on miesiąc, w którym alternatywne wirtualne waluty powinny osiągać swoje szczyty w tej hossie.


  • Sezon altcoinów może być na horyzoncie. Przed nim jednak alternatywne kryptowaluty mogą doświadczać korekt,
  • Według Rekt Capital altcoiny zaczną odzyskiwać siły dopiero w lipcu br. 

To może być dobry moment na zakup altcoinów

Znany analityk za którym podąża na platformie X ponad 400 tys. obserwatorów, podzielił się swoimi najnowszymi prognozami na temat rynku alternatywnych wirtualnych walut. W jego opinii cykle altcoinów zwykle odbywają się w fazach kwartalnych.

Według przewidywań przedstawionych przez Rekt Capital mogą one osiągnąć najniższy poziom pod koniec maja bądź też na początku czerwca br.

Spadki w najbliższych miesiącach mają poprzedzać silne odbicie, które może nadejść już w lipcu br. W swoim wpisie wspomniany ekspert wskazał, że altcoiny podążają zgodnie z planem. Zauważył m.in. iż osiągnęły one niskie poziomy w lutym br., następnie doznały korekty w okolicach halvingu, aby osiągnąć dno wczesnym latem, a później wejść w nowy “cykl szumu”. 

Prognozy dla BTC

Obok ten sam “ekspert” omówił także aktualną sytuację na bitcoinie (BTC). Wskazał on, że pomimo niedawnej korekty kryptowaluta ta w dalszym ciągu znajduje się w hossie. Należy przypomnieć, iż w ciągu ostatnich dni kurs BTC spadł w okolice 61,5 tys. dol. W chwili pisania tego tekstu bitcoin handluje natomiast w pobliżu 65,8 tys. dol. za monetę. 

Rekt Capital zakłada, że bitcoin spadnie na tyle nisko, aby zasiać wątpliwości w umysłach inwestorów, zanim ponownie powróci na ścieżkę wzrostów. Według wspomnianego tradera BTC może doświadczyć konsolidacji między poziomem 60 tys. dol., a 70 tys. dol. Stan ten w jego opinii ma potrwać przez kilka tygodni. 

Wzrosty na bitcoinie mają być kontynuowane w dłuższym terminie po halvingu. To cykliczne wydarzenie dzielące nagrodę blokową BTC na pół ma odbyć się za około 4 dni, według danych on-chain. 

Bitcoin, technicznie rzecz biorąc, nadal znajduje się w okresie przejściowym pomiędzy fazą cofnięcia swojego cyklu przed halvingiem (ciemnoniebieskie kółko) a fazą ponownej akumulacji (czerwone).

 – wyjaśnił Rekt Capital. 

Cytowany ekspert zauważył, że zniesienie poniżej 70 tys. dol. dało inwestorom wskazówki, gdzie znajduje się wysoki opór w zakresie ponownej akumulacji. Obecnie obserwatorzy rynku oczekują na ustalenie najniższego zakresu ponownej akumulacji. 

altcoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.