Uwaga na nieuczciwą giełdę bitcorecrypto.cc (BTX Exchange) | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na nieuczciwą giełdę bitcorecrypto.cc (BTX Exchange)

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Korzystanie z giełdy kryptowalut BTX Exchange (domena bitcorecrypto.cc) wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem oszustwa – wynika ze zgłoszeń oraz analizy strony. 

Uwaga na scam bitcorecrypto.cc (BTX Exchange)

Domena bitcorecrypto.cc została wykupiona na początku tego roku. W sieci nie można znaleźć informacji na temat operatora platformy ani miejsca jej rejestracji. Rosnąca liczba wyszukiwań domeny w Google pochodzi przede wszystkim z Meksyku, Niemiec, Hiszpanii i Polski

Bitcorecrypto.cc określa minimalny próg wpłaty depozytu. Gdy na adres giełdy trafią większe środki, istnieje nikłe prawdopodobieństwo na ich odzyskanie. Początkowo obsługa pozwala na wypłaty drobnych kwot, żeby zdobyć zaufanie. Później aktywa zostają zamrożone, a suport zaczyna żądać kolejnych wpłat pod pretekstem weryfikacji, zapłaty podatku na rzecz IRS (amerykański urząd skarbowy) bądź dowolną inną wymówką.

(…) Po przelaniu opłaty za podatek obsługa klienta potwierdziła jego przelanie i poinformowała że środki można wycofać lub pozostawić. W momencie chęci wycofania pieniędzy transakcja się nie powiodła… Na pytanie do obsługi klienta w czym jest problem dostałam informację, że aby wypłacić środki należy zostać członkiem platynowym serwisu, czyli posiadać odpowiednią ilość środków wpłaconych na tę stronę… tj. 6888$ nie licząc zysku. – czytamy w zgłoszeniu od użytkowniczki bitcorecrypto.cc.

Żeby wywrzeć dodatkową presje, obsługa klienta naciskała, żeby środki zostały wpłacone do 48 godzin. Komunikacja z obsługą klienta odbywała się w języku angielskim.

Jeżeli twoje kryptowaluty trafiły na adres oszustów, szanse na ich odzyskanie są niewielkie. Mimo to możesz podjąć pewne działania, takie jak zgłoszenie portfela powiązanego ze scamem. Po więcej szczegółów odsyłamy do wpisu: Zostałeś oszukany – co robić?

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.