Uwaga na fałszywe Pre-IPO Coinbase | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na fałszywe Pre-IPO Coinbase

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Ostrzegamy przed stroną internetową oceangroupcapital.co.uk, która oferuje fałszywą przedsprzedaż giełdowych akcji Coinbase. 

Oszuści korzystają z różnych historii mających na celu wyłudzenie pieniędzy od inwestorów. Jednym z najnowszych odkryć jest Pre-IPO największej amerykańskiej giełdy kryptowalut – Coinbase.

Informacje związane z giełdowym debiutem spółki zaczęły pojawiać się na początku tego roku. Coinbase zrezygnował jednak z początkowych planów publicznej emisji akcji. Wszystko wskazuje na to, że spółka znajdzie się parkiecie poprzez “direct listining”, czyli przyjęcie już wyemitowanych papierów wartościowych. Wciąż nie została ogłoszona także dokładna data, kiedy Coinbase miałoby wejść na giełdę.

Mimo to w sieci można kupić już fałszywe akcje spółki.

Fałszywe IPO giełdy kryptowalut Coinbase

Za “Pre-IPO Coinbase” odpowiada Ocean Group Capital, które podszywa się pod regulowaną luksemburską firmę o tej samej nazwie. Informacje na ten temat można znaleźć w ostrzeżeniu wydanym przez luksemburski nadzór finansowy (CSSF).

Pre-IPO to kierowana do prywatnych inwestorów niepubliczna emisja akcji, która poprzedza publiczną emisję, czyli IPO. W tym przypadku jest to jednak kolejny wybieg pozwalający oszukać inwestorów.

Fałszywe akcje Coinbase w cenie 12 dolarów za sztukę można kupić inwestując minimum 10 000 funtów szterlingów. Preferowaną opcją płatności jest bitcoin lub inne kryptowaluty, ale “doradcy klienta” powinny znaleźć także sposób na obsługę tradycyjnego przelewu.

Uwaga na Ocean Group Capital

STRONA: oceangroupcapital.co.uk
TELEFON: 0208 638 8391
EMAIL: info@oceangroupcapital.co.uk

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.