UBS ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty | Ostrzeżenie | CrypS.

UBS ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Globalny dział doradczy firmy UBS ostrzegł inwestorów przed zakupem kryptowalut. Wg Bloomberga firma twierdzi, że nabywcy kryptowalut mogą stracić wszystkie pieniądze, ponieważ zmiany regulacyjne grożą spadkiem cen do zera.

Według UBS, ceny kryptowalut mogą wzrosnąć w krótkim terminie, jednak w dłuższej perspektywie czasowej branża narażona jest na ryzyko egzystencjalne:

„Naszym zdaniem niewiele jest w stanie powstrzymać cenę kryptowaluty przed zejściem do zera, gdy uruchomiona zostanie lepiej zaprojektowana wersja lub gdy zmiany regulacyjne stłumią nastroje”.

– napisali analitycy w ostrzeżeniu.

Analitycy porównali Bitcoina do Netscape i Myspace, jako przykładów aplikacji, które „cieszyły się dużą popularnością, ale w końcu zniknęły”.

FCA i FMA wydają podobne ostrzeżenia

W związku ze sporą zmiennością na rynku w ostatnim czasie, coraz więcej instytucji i regulatorów ostrzega inwestorów przed kryptowalutami. Podobne poglądy co UBS w ostatnim czasie zaprezentowały Nowozelandzki Urząd ds. Rynków Finansowych (FMA) oraz Brytyjski regulator finansowy – Financial Conduct Authority (FCA). Obydwie agencje zwróciły uwagę na niepewny i ryzykowny charakter kryptowalut. Podkreśliły też, że inwestorzy powinni być przygotowani na najgorsze scenariusze, w tym na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz