UBS ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty | Ostrzeżenie | CrypS.

UBS ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Globalny dział doradczy firmy UBS ostrzegł inwestorów przed zakupem kryptowalut. Wg Bloomberga firma twierdzi, że nabywcy kryptowalut mogą stracić wszystkie pieniądze, ponieważ zmiany regulacyjne grożą spadkiem cen do zera.

Według UBS, ceny kryptowalut mogą wzrosnąć w krótkim terminie, jednak w dłuższej perspektywie czasowej branża narażona jest na ryzyko egzystencjalne:

“Naszym zdaniem niewiele jest w stanie powstrzymać cenę kryptowaluty przed zejściem do zera, gdy uruchomiona zostanie lepiej zaprojektowana wersja lub gdy zmiany regulacyjne stłumią nastroje”.

– napisali analitycy w ostrzeżeniu.

Analitycy porównali Bitcoina do Netscape i Myspace, jako przykładów aplikacji, które “cieszyły się dużą popularnością, ale w końcu zniknęły”.

FCA i FMA wydają podobne ostrzeżenia

W związku ze sporą zmiennością na rynku w ostatnim czasie, coraz więcej instytucji i regulatorów ostrzega inwestorów przed kryptowalutami. Podobne poglądy co UBS w ostatnim czasie zaprezentowały Nowozelandzki Urząd ds. Rynków Finansowych (FMA) oraz Brytyjski regulator finansowy – Financial Conduct Authority (FCA). Obydwie agencje zwróciły uwagę na niepewny i ryzykowny charakter kryptowalut. Podkreśliły też, że inwestorzy powinni być przygotowani na najgorsze scenariusze, w tym na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.