Nowozelandzki regulator finansowy ostrzega przed inwestowaniem w Bitcoina | Ostrzeżenie | CrypS.

Nowozelandzki regulator finansowy ostrzega przed inwestowaniem w Bitcoina

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Nowozelandzki Urząd ds. Rynków Finansowych (FMA) wystosował ostrzeżenie dla inwestorów ws. Bitcoina. Wg najnowszego raportu serwisu Herald, regulator ostrzegł, że kryptowalutowi inwestorzy muszą być przygotowani na „utratę pieniędzy”.

Ostrzeżenie jest związane z ostatnią korektą, która miała miejsce trzy dni temu. Bitcoin stracił w jeden dzień prawie 10 tys. USD wartości.

Kilka dni temu brytyjski urząd ds. postępowania finansowego (Financial Conduct Authority – FCA) również ostrzegał inwestorów o potencjalnym zagrożeniu związanym z inwestowaniem w cyfrowe waluty. Regulator zwrócił uwagę na niepewny i ryzykowny charakter branży kryptowalut. Podkreślił on, że inwestorzy powinni być przygotowani na najgorsze scenariusze, w tym, po raz kolejny, na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Zgodnie z FMA, nowozelandzcy inwestorzy muszą zachować ostrożność, ponieważ kryptowaluty niosą ze sobą wysokie ryzyko i zmienność.

„FMA podziela obawy FCA (Financial Conduct Authority), że niektóre giełdy kryptowalutowe obiecują wysokie zyski i klienci powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy”

Nowozelandzkie władze finansowe zdecydowanie zalecają, aby inwestorzy, którzy nadal planują inwestować w cyfrowe waluty, korzystali z giełd zarejestrowanych w Rejestrze Dostawców Usług Finansowych (FSPR).

Dodatkowo rzecznik FMA wezwał przyszłych inwestorów do sprawdzenia, czy giełda będzie przechowywać aktywa NZD i kryptowaluty na rachunku powierniczym.

LINK DO RAPORTU HERALD

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz