Nowozelandzki regulator finansowy ostrzega przed inwestowaniem w Bitcoina | Ostrzeżenie | CrypS.

Nowozelandzki regulator finansowy ostrzega przed inwestowaniem w Bitcoina

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Nowozelandzki Urząd ds. Rynków Finansowych (FMA) wystosował ostrzeżenie dla inwestorów ws. Bitcoina. Wg najnowszego raportu serwisu Herald, regulator ostrzegł, że kryptowalutowi inwestorzy muszą być przygotowani na “utratę pieniędzy”.

Ostrzeżenie jest związane z ostatnią korektą, która miała miejsce trzy dni temu. Bitcoin stracił w jeden dzień prawie 10 tys. USD wartości.

Kilka dni temu brytyjski urząd ds. postępowania finansowego (Financial Conduct Authority – FCA) również ostrzegał inwestorów o potencjalnym zagrożeniu związanym z inwestowaniem w cyfrowe waluty. Regulator zwrócił uwagę na niepewny i ryzykowny charakter branży kryptowalut. Podkreślił on, że inwestorzy powinni być przygotowani na najgorsze scenariusze, w tym, po raz kolejny, na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Zgodnie z FMA, nowozelandzcy inwestorzy muszą zachować ostrożność, ponieważ kryptowaluty niosą ze sobą wysokie ryzyko i zmienność.

“FMA podziela obawy FCA (Financial Conduct Authority), że niektóre giełdy kryptowalutowe obiecują wysokie zyski i klienci powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy”

Nowozelandzkie władze finansowe zdecydowanie zalecają, aby inwestorzy, którzy nadal planują inwestować w cyfrowe waluty, korzystali z giełd zarejestrowanych w Rejestrze Dostawców Usług Finansowych (FSPR).

Dodatkowo rzecznik FMA wezwał przyszłych inwestorów do sprawdzenia, czy giełda będzie przechowywać aktywa NZD i kryptowaluty na rachunku powierniczym.

LINK DO RAPORTU HERALD

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.