Szwedzki regulator ostrzega przed kryptowalutami | Ostrzeżenie | CrypS.

Szwedzki regulator ostrzega przed kryptowalutami

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Szwedzki regulator finansowy – Finansinspektionen (FI), wydał ostrzeżenie dot. kryptowalut. FI ostrzega, że krypto inwestycje niosą ze sobą wysokie ryzyko i gwarantują niską ochronę konsumenta.

Regulator stwierdził, że chociaż wydał już podobne ostrzeżenie dotyczące ryzyka związanego z handlem Bitcoinem, po szerszym zbadaniu sektora zdecydował się na dalsze porady. Dyrektor generalny FI Erik Thedeén powiedział:

„Produkty oparte na aktywach kryptowalutowych są nieodpowiednie dla większości, jeśli nie wszystkich, konsumentów detalicznych. Dostępna ochrona konsumenta jest niewystarczająca, a aktywa kryptowalutowe są trudne, jeśli nie niemożliwe, do wyceny na wiarygodnych podstawach.”

Opinię Thedeéna potęguje fakt, że przepisy dotyczące ochrony konsumentów w Szwecji nie chronią inwestorów przed ryzykiem związanym z zakupem krypto. Ostrzeżenie FI zbiega się też z okresem znacznej zmienności na rynkach. Wczoraj na rynku miała miejsce korekta, która doprowadziła do likwidacji pozycji wartych 5,64 mld USD.

Podczas gdy sceptycyzm szwedzkich władz finansowych co do zdrowia i wpływu rynków kryptowalutowych jest oczywisty, bank centralny tego kraju prowadzi badania nad cyfrową e-koroną. Cyfrowa wersja fiata mogłaby stanowić uzupełnienie gotówki.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz