Szwedzki regulator ostrzega przed kryptowalutami | Ostrzeżenie | CrypS.

Szwedzki regulator ostrzega przed kryptowalutami

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Szwedzki regulator finansowy – Finansinspektionen (FI), wydał ostrzeżenie dot. kryptowalut. FI ostrzega, że krypto inwestycje niosą ze sobą wysokie ryzyko i gwarantują niską ochronę konsumenta.

Regulator stwierdził, że chociaż wydał już podobne ostrzeżenie dotyczące ryzyka związanego z handlem Bitcoinem, po szerszym zbadaniu sektora zdecydował się na dalsze porady. Dyrektor generalny FI Erik Thedeén powiedział:

“Produkty oparte na aktywach kryptowalutowych są nieodpowiednie dla większości, jeśli nie wszystkich, konsumentów detalicznych. Dostępna ochrona konsumenta jest niewystarczająca, a aktywa kryptowalutowe są trudne, jeśli nie niemożliwe, do wyceny na wiarygodnych podstawach.”

Opinię Thedeéna potęguje fakt, że przepisy dotyczące ochrony konsumentów w Szwecji nie chronią inwestorów przed ryzykiem związanym z zakupem krypto. Ostrzeżenie FI zbiega się też z okresem znacznej zmienności na rynkach. Wczoraj na rynku miała miejsce korekta, która doprowadziła do likwidacji pozycji wartych 5,64 mld USD.

Podczas gdy sceptycyzm szwedzkich władz finansowych co do zdrowia i wpływu rynków kryptowalutowych jest oczywisty, bank centralny tego kraju prowadzi badania nad cyfrową e-koroną. Cyfrowa wersja fiata mogłaby stanowić uzupełnienie gotówki.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.