Oszustwo na cyfrowe yuany w Polsce? Uwaga na YuanPay Group | Ostrzeżenie | CrypS.

Oszustwo na cyfrowe yuany w Polsce? Uwaga na YuanPay Group

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Oszuści sprzedający “cyfrowe yuany” atakują nie tylko mieszkańców Chin. Po ostrzeżeniu od chorwackiego nadzoru finansowego, zaczęły docierać do nas także informacje o poszkodowanych Polakach. 

YuanPay Group (yuanpaygroup.com) obiecuje wysokie zwroty z inwestycji w “oficjalną kryptowalutę wspieraną przez rząd Chin”. Oszuści przekonują, że cena cyfrowego yuana wzrośnie. Każde 1 euro zainwestowane w “China Coin” ma przynieść 4295 euro zysku po zaledwie kilku miesiącach. Gdyby było to prawdą, 1000 euro przeznaczone na projekt dałoby zarobić aż 4 mln 295 tys. EUR (!). Niestety to tylko obietnice, które mają wyczyścić portfele naiwnych osób.

Na stronie scamu czytamy:

YuanPay Group rozpoczęło rozwój narodowej kryptowaluty w Chinach w 2014 roku. Po wielu latach ciężkiej pracy bardzo utalentowanych osób i bliskiej współpracy z rządem Chin, waluta jest już gotowa do dystrybucji! Od 27 stycznia 2021 roku każdy może przeliczyć dowolną walutę na nowego chińskiego coina, a cały proces zajmuje mniej niż 5 minut .

Obecnie YuanPay Group jest jedyną zatwierdzoną i zalegalizowaną firmą w Chinach, która handluje i sprzedaje kryptowaluty, a zwłaszcza tę monetę (…).

Dla wszystkich zorientowanych w temacie chińskiego CBDC jest to tak oczywiste kłamstwo, że nie trzeba go tłumaczyć. Osobom słabiej zaznajomionych z zagadnieniem, polecamy przeczytać o ostatnich testach cyfrowego yuana, oraz wyjaśniamy:

  • chińska cyfrowa waluta będzie mieć dokładnie taki sam kurs jak jej papierowa wersja,
  • cyfrowy yuan wciąż nie wszedł do powszechnego użytku; poza testami w określonych chińskich miastach, korzysta z niego jedynie wąskie grono uprzywilejowanych osób,
  • “narodowa chińska kryptowaluta” nie jest tworzona przez niezależną spółkę, tylko przez bank centralny tego kraju i w istocie rzeczy jest jej daleko do bycia kryptowalutą w klasycznym rozumieniu tego słowa.

Czym jest chiński coin oferowany przez YuanPay Group?

Według zgłoszenia, które otrzymaliśmy, chińska waluta jest tu jedynie wabikiem, który ma przyciągnąć nowych klientów do strony fałszywej platformy inwestycyjnej.

W tym przypadku przekierowanie ze strony YuanPay Group prowadziło do domeny scamu Marginelite, który podszywa się pod brokera Forex. Informacje na jego temat można znaleźć w tym miejscu. Na etapie rejestracji należy podać numer telefonu. Wtedy call center scamu dzwoni do potencjalnej ofiary i nagabuje ją do momentu przelania środków.

Obecnie podczas rejestracji na stronie yuanpaygroup.com nie przechodzimy już nigdzie dalej. Po podaniu danych pojawia się komunikat, że wkrótce otrzymamy telefon od personelu.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.