Google zawiesza MetaMask w sklepie z aplikacjami | Ostrzeżenie | CrypS.

Google zawiesza MetaMask w sklepie z aplikacjami

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Internetowy gigant zawiesił dostęp do portfela Ethereum i wyszukiwarki DApp – MetaMask w swoim mobilnym sklepie z aplikacjami. Google uzasadnia ten krok twierdząc, że aplikacja narusza jego zasady dotyczące usług finansowych.

Zespół MetaMask poinformował o zawieszeniu 26 grudnia, na swoim koncie na Twitterze. Popularny portfel Ethereum przestał być dostępny w sklepie z aplikacjami Google Play. Według twórców MetaMask, gigant w uzasadnieniu miał cytować swoje zasady dotyczące zakazu wydobywania kryptowalut na urządzeniach mobilnych.

Dan Findlay, główny programista MetaMask, skomentował sprawę dla portalu Cointelegraph. Mówił, że ma nadzieję, że jest to zwyczajny błąd recenzentów z Google, jednak sytuacja napawa go niepokojem. To nie pierwszy incydent związany z MetaMask w sklepie Google Play. W ubiegłym roku korporacja omyłkowo usunęła prawidłową wersję portfela, podmieniając go na złośliwego klona.

UPDATE: MetaMask zostało przywrócone w sklepie Google Play. 

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.