Fałszywa strona do miningu Ethereum - ehbib | Ostrzeżenie | CrypS.

Fałszywa strona do miningu Ethereum – ehbib

Filip Dzięciołowski

Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamów Ethereum [ETH]

Chcielibyśmy Was uczulić na takie fałszywe platformy, jak ehbib.top. Jak przekazał nam jeden z czytelników, witryna ta wymaga w pierwszej kolejności podłączenia naszego portfela MetaMask w celu zasilenia salda, by rozpocząć ponoć wydobywanie kryptowaluty Ethereum.

To, co jest pierwszym, aż rażącym w oczy red flagiem, to fakt, że tokenów ETH nie wydobywa się od września 2022 roku, gdy blockchain tej kryptowaluty przeszedł hard fork, w wyniku którego jego algorytm zmienił się na z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Według relacji osoby, która zgłosiła nam tę podejrzaną witrynę, oszuści sami są w stanie wyprowadzić nasze cyfrowe aktywa z podłączonych walletów. Co więcej, następnie żądają wpłaty 1500 dolarów w stablecoinie USDT, by odblokować ”pobrane środki na poczet depozytu do miningu”.

Poza tym, strona jest bardzo młoda, a właściciel witryny korzysta z usługi ukrywania swojej tożsamości w WHOIS.

Wszystko wskazuje na to, że jest to absolutny SCAM.

Spółki z branży krypto tworzą platformę do zgłaszania scamówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.