Organ podatkowy nałożył na Terraform Labs 78 mln USD kary | Wiadomości | CrypS.

Organ podatkowy nałożył na Terraform Labs 78 mln USD kary

Anna Sutowicz
Terraform Labs

Południowokoreańskie organy podatkowe chcą ukarać Terraform Labs i jego współzałożyciela Do Kwona.


Wygląda na to, że Terraform Labs i Do Kwon przyciągają coraz więcej problemów prawnych. Jak podaje raport opublikowany przez lokalne media Naver, południowokoreańska Narodowa Agencja Podatkowa ukarała Terraform Labs i jej współzałożyciela Do Kwona grzywną w wysokości 100 mld wonów (78 mln USD) tytułem uchylania się od płacenia podatków.

Chciał uniknąć podatków?

Kwon mógł być niezadowolony z opodatkowania walut cyfrowych w kraju i próbował zlikwidować wewnętrzne operacje Terry na krótko przed upadkiem LUNY. Terraform Labs po raz pierwszy zainteresował organy podatkowe w czerwcu ubiegłego roku. Już wtedy firma była podejrzana o uchylanie się od podatku dochodowego. Organ podatkowy zbadał dokumenty firmy i jej spółek zależnych. Dowiedział się także, że Terraform został zarejestrowany nie tylko w Singapurze, lecz również na Wyspach Dziewiczych. Zgodnie z prawem Korei Południowej firmy są opodatkowane w miejscu faktycznego zarządzania. Chociaż spółki zależne Terraform były zarejestrowane za granicą, to były zarządzane z Korei Południowej.

W tym samym czasie Terraform wielokrotnie przenosił LUNA z Terra Singapore do Luna Foundation Guard, z wielkim prawdopodobieństwem właśnie dlatego, aby uniknąć opodatkowania.

Inwestorzy złożą pozew

Wiele wskazuje na to, że w następstwie upadku Terra, współzałożyciel Do Kwon prawdopodobnie będzie musiał zmierzyć się dodatkową presją prawną ze strony poszkodowanych inwestorów z Korei Południowej. Wielu członków społeczności uważa, że Do ​​Kwon jest odpowiedzialny za upadek projektu. Grupa inwestorów Terra prawdopodobnie zamierza pozwać Kwona o odszkodowanie do sądu cywilnego i o oszustwo do sądu karnego.

Prawnicy opuścili Terraform Labs

To nie koniec komplikacji w Terraform Labs. Zespół prawny zrezygnował z pracy. Generalny radca prawny Marc Goldich, główny doradca korporacyjny Lawrence Florio i radca prawny Noah Axler zdecydowali o opuszczeniu swoich stanowisk niedługo po upadku stablecoina TerraUSD (UST). Wszyscy przestali pracować dla firmy w maju tego roku.

Terraform Labsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.