Kolekcja NFT Donalda Trumpa niewypałem? Obroty runęły | Wiadomości | CrypS.

Kolekcja NFT Donalda Trumpa niewypałem? Obroty runęły

Autor: Anna Sutowicz
Trump Cards kolekcja NFT

Kolekcja NFT Donalda Trumpa znalazła się na ostrym kursie spadkowym kilka dni po premierze. Od szczytu z 17 grudnia liczba sprzedaży zmniejszyła się do wczoraj o 85% (z 6661 do 982), a wolumen obrotu spadł o 91%.


W ubiegłym tygodniu były prezydent USA Donald Trump wypuścił kolekcję NFT. Projekt przyciągnął zainteresowanie mediów, przekładając się na wzrost cen i wolumenu obrotu, jednak hajp nie utrzymał się długo. Liczba sprzedaży spadła o ponad 85% (od 17 grudnia do wczoraj), a wolumen obrotu zmniejszył się o 91%.

Najtańszy Trump NFT na sprzedaż na rynku OpenSea kosztuje aktualnie 0,246 ETH, czyli ok. 299 USD.

Trump Cards NFT spadek
Źródło: OpenSea

Trump wydał swoją kolekcję NFT

Na cyfrową kolekcję Donalda Trumpa składa się 45 000 niewymiennych tokenów na blokchainie Polygon. NFT przedstawiają go m.in. jako superbohatera, postać z Yellowstone, Statuę Wolności i miłośnika złota. Mimo powszechnej krytyki kolekcja wyprzedała się w 12 godzin. Kupujących mogła zachęcić np. możliwość wygrania kolacji z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, rozmowa 1 na 1 na platformie Zoom lub godzina gry w golfa.

Projekt Donald Trump NFT nie jest jednak własnością byłego prezydenta USA, a tylko wykorzystuje jego wizerunek, podobiznę i nazwisko. Według oficjalnej strony internetowej, należy do NFT International LLC:

NFT INT LLC nie jest własnością, nie jest zarządzana ani kontrolowana przez Donalda J. Trumpa, The Trump Organization, CIC Digital LLC ani żadnego z ich odpowiednich zleceniodawców lub podmiotów stowarzyszonych. NFT INT LLC wykorzystuje nazwisko, podobiznę i wizerunek Donalda J. Trumpa na podstawie płatnej licencji udzielonej przez CIC Digital LLC, która może zostać rozwiązana lub cofnięta zgodnie z jej warunkami.

Według doniesień prasowych, projekty kart kolekcjonerskich Donalda Trumpa NFT mogą być zaczerpnięte z Shutterstock, a inne obrazy krążą po Twitterze.

Trump Cards kolekcja NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.