NYSE sygnalizuje uruchomienie rynku NFT poprzez złożenie wniosku patentowego | Wiadomości | CrypS.

NYSE sygnalizuje uruchomienie rynku NFT poprzez złożenie wniosku patentowego

Maciej Żerelik
nyse

New York Stock Exchange (NYSE) złożyła ostatnio patent sugerujący, że może wkrótce dołączyć do rynku niewymiennych tokenów (NFT) i stać się konkurencją dla platform takich jak OpenSea czy Rarible.

10 lutego NYSE złożyła wniosek o rejestrację znaku towarowego „NYSE” dla towarów i usług związanych z technologiami metaverse, takimi jak rozszerzona rzeczywistość, oprogramowanie mieszanej rzeczywistości oraz różne iteracje kryptowalut, tokenów, aktywów cyfrowych i NFT.

Patent obejmuje również „zapewnienie rynku internetowego dla kupujących, sprzedających i handlujących cyfrowymi dobrami do pobrania, uwierzytelnionymi przez niewymienne tokeny (NFT)”. Co więcej  zgłoszenie przedstawia plany uruchomienia „wirtualnych sklepów” i „salonów wystawowych”.

Być może najbardziej intrygująca jest klauzula, która podkreśla dostarczanie „cyfrowej waluty i cyfrowego tokena do użytku przez członków społeczności internetowej”, jak również „emisję cyfrowych tokenów” i „niewymiennych tokenów wartości”. Nie wiadomo, czy oznacza to, że giełda w najbliższym czasie wprowadzi na rynek natywną kryptowalutę.

Największa na świecie giełda, której kapitalizacja rynkowa w grudniu 2021 roku wynosiła ponad 27 bilionów dolarów, dodała wiele zapisów, które pozwoliłyby jej wejść na rynek z pełną siłą. Póki co nie wiadomo jednak, w jaki sposób i kiedy NYSE mogłoby zadebiutować na scenie cyfrowych aktywów.

To nie jest pierwszy raz, kiedy NYSE jest zaangażowana w NFT. W kwietniu 2021 roku, NYSE wybiła sześć NFT, upamiętniając „pierwsze transakcje” akcji takich jak DoorDash, Spotify, Roblox i innych.

Patenty metaverse

Kwestie praw autorskich NFT są coraz powszechniejsze w kryptowalutach. Ostatnio Nike pozwała StockX za wybijanie i sprzedaż nieautoryzowanych trampek jako NFT. Z kolei Hermès pozwał MetaBirkins za sprzedaż nieoficjalnych cyfrowych replik słynnej torebki.

NYSE podąża również za gigantem handlowym – Walmartem, który 30 grudnia po cichu zgłosił podobne znaki towarowe związane z metaverse i kryptowalutami.

nysereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.