Walmart wprowadza kryptowalutę i dołącza do metawersum | Wiadomości | CrypS.

Walmart wprowadza kryptowalutę i dołącza do metawersum

Mariusz Przepiórka
walmart litecoin

Po zeszłorocznych fałszywych doniesieniach mówiących o tym, że Walmart będzie akceptował płatności w litecoinie, tym razem amerykańska sieć handlowa złożyła oficjalne dokumenty o zgodę na wejście do przestrzeni kryptowalutowej i metawersum.

Według doniesień serwisu CNBC, pod koniec grudnia ubiegłego roku Walmart złożył dokumenty do władz USA w sprawie zaangażowania się w metawersum. Firma chce pozwolić swoim użytkownikom na zakupy elektroniki, artykułów wystroju wnętrz, produktów higieny osobistej i innych artykułów domowych poprzez przeglądanie towarów za pośrednictwem metawersum.

Własna kryptowaluta sieci handlowej

Firma Walmart złożyła siedem oddzielnych wniosków. W jednym z nich chce, aby Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA dał firmie zielone światło do uruchomienia własnej kryptowaluty i skorzystania z szybko rosnącej popularności przestrzeni NFT.

Josh Gerben, prawnik zajmujący się znakami towarowymi, określił próby uzyskania licencji przez Walmart jako „bardzo intensywne”. – Jest w nich wiele konkretnych wyrażeń, które pokazują, że za kulisami dzieje się wiele w zakresie planowania, jak firma zamierza zająć się kryptowalutą, jak zamierza wejść w metawersum i wirtualny świat, który już tutaj jest – powiedział.

Facebook katalizatorem zainteresowania metawersum

Gerber wskazał, że decyzja Facebooka o zmianie nazwy swojej marki na Meta jest katalizatorem, który rozpoczął masowe ruchy firm, które chcą zaangażować się w wirtualny świat. W zeszłym roku firma Walmart wzbudziła sensację, gdy pojawiły się informacje o tym, że umożliwi płatności w litecoinie w swych sklepach internetowych. Okazało się jednak, że były to niepotwierdzone plotki, które wywołały zwiększoną zmienność na rynkach kryptowalut. Później jednak firma umieściła setki bitomatów w swych sklepach w Stanach Zjednoczonych i zapowiedziała, że liczba ta prawdopodobnie wzrośnie do 8000.

walmart litecoin
reklama
reklama