Nvidia zniosła ograniczenia kopania w swoich kartach graficznych | Wiadomości | CrypS.

Nvidia zniosła ograniczenia kopania w swoich kartach graficznych

Redakcja
Nvidia krytykuje kryptowaluty

Mining się nie skończył, ale jego znaczenie jest znacznie mniejsze niż jeszcze 2 miesiące temu, zanim Ethereum przeszło na Proof of Stake. Wygląda na to, że NVIDIA w końcu zdecydowała się całkowicie znieść limity dot. hash rate w swoich kartach graficznych RTX 30, a przynajmniej tak zdają się sugerować doniesienia z Reddita.


Redditor Timbers007 potwierdza, że GeForce RTX 3080 Ti (który wystartował z LHR) nie jest już obciążony limitem. Timbers użył GPU na systemie operacyjnym Windows z Ethminer, oprogramowaniem do kryptominingu, które nigdy nie miało zdolności odblokowywania. Udostępnione zrzuty ekranu pokazują prędkość wydobycia ~112 MH/s. To wynik, który oferowały już odblokowane minery takie jak NiceHash/NBMiner.

rtx 3080 mining

Z kolei YouTuber Rapid Mining pokazuje RTX 3060 v2 (model z LHR) osiągający 47 MH/s z najnowszym sterownikiem, ponownie potwierdzając, że LHR został wyłączony.

rtx 3080

NVIDIA z LHR

NVIDIA wprowadziła modele LHR w maju 2021 roku, ale algorytm został szybko ominięty przez kreatywnych twórców narzędzi górniczych. Ostatecznie LHR został w pełni odblokowany, co miało wpływ na ceny GPU, ale nie nazbyt długo.

Algorytm LHR był szybkim rozwiązaniem, które wpłynęło na wszystkie obciążenia robocze związane z kryptominingiem intensywnie wykorzystującym pamięć. NVIDIA musiała ponownie wydać niektóre karty graficzne, ale ostatecznie został on zaimplementowany we wszystkich układach graficznych z serii RTX 30, z wyjątkiem flagowych RTX 3090.

Nvidia krytykuje kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.