Nvidia osłabia potencjalny hash rate w układach GeForce | Wiadomości | CrypS.

Nvidia osłabia potencjalny hash rate w układach GeForce

Redaktor: Albert Czajkowski
Nvidia osłabia potencjalny hash rate w układach GeForce

Producent sprzętu komputerowego Nvidia zmniejsza potencjalny hash rate swoich kart graficznych GeForce, aby zniechęcić do ich stosowania w wydobyciu kryptowalut. W opublikowanym we wtorek komunikacie firma stwierdza, że karty z niższym hash rate będą wysyłane już pod koniec maja.

Producent układów graficznych sprzedaje komputery do gier z modelami GeForce oprócz oddzielnego sprzętu, który jest przeznaczony do wydobywania kryptowalut. Układy GeForce są programowalne i niektórzy użytkownicy uznali, że karty graficzne mają wystarczającą moc obliczeniową do wydobywania kryptowalut. Doprowadziło to do tego, że niektórzy wykorzystali swoje komputery do gier do wydobywania Ethereum, co z kolei spowodowało wzrost cen sprzętu i stworzyło niedobory na rynku. W efekcie produkty Nvidia stały się trudniej dostępne dla osób, które chciały używać ich zgodnie z przeznaczeniem.

Rekordowy przychód firmy w pierwszym kwartale

Przychody z wydobycia ethereum osiągnęły rekordowy poziom w kwietniu tego roku, a Nvidia w pierwszym kwartale 2021 roku odnotowała 150 mln USD przychodu ze sprzedaży produktów przeznaczonych do tego typu działalności.  W lutym tego roku Nvidia zaprezentowała dedykowany produkt do wydobywania ethereum. Wraz z tym ogłoszeniem, Nvidia zobowiązała się również do zróżnicowania obu linii produktów poprzez ograniczenia w układzie graficznym, które wyeliminują jego wykorzystanie w kryptowalutowym górnictwie.

Jak podaje Nvidia, poprawka polega na obniżeniu hash rate występującego w kartach graficznych. Ukłądy GeForce RTX 3060, 3070 i 3080 będą również wyposażone w karty graficzne z obniżonym hash rate. Będą one oznaczone jako „Lite Hash Rate” lub „LHR”, aby jeszcze bardziej zróżnicować produkty. W ostatnich miesiącach hash rate ethereum wciąż się zwiększał. „Wierzymy, że ten dodatkowy krok sprawi, że więcej kart GeForce w lepszych cenach trafi do rąk graczy na całym świecie” – podkreśliła firma w swoim oświadczeniu.

Nvidia osłabia potencjalny hash rate w układach GeForcereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.