Nieostrożny haker, który zaatakował Lendf.me zwrócił skradzione pieniądze | Wiadomości | CrypS.

Nieostrożny haker, który zaatakował Lendf.me zwrócił skradzione pieniądze

Mariusz Przepiórka
nieostrożny haker oddał skradzione kryptowaluty

Haker, który zaatakował platformę Lendf.me i ukradł 25 mln USD, nie zatarł wszystkich śladów i podjął próbę pokojowego rozwiązania sprawy. Do ataku na chińską zdecentralizowaną platformę pożyczkową doszło 19 kwietnia. W efekcie z platformy wyparowały niemal wszystkie zgromadzone tam środki.

Według portalu Cointelegraph, haker zastosował atak Trojanem, w roli którego wykorzystał tokena imBTC. Analityk ukrywający się pod pseudonimem Frank Topbottom wyjaśnił, że haker wykonał wiele powtórzeń prostego ataku. W efekcie wyprowadził niemal wszystkie środki dostępne na platformie Lendf.me w kryptowalutach i stablecoinach.

Krótko po ataku doszło jednak do ciekawej wymiany wiadomości sieciowych. Haker wykonał trzy transakcje tokenów PAX o wartości 250 tys. USD na 1inch.exchange, ParaSwap i rachunek określony nazwą „Lendf.me admin”. Lendf.me odpowiedziała wysłaniem kontaktowego adresu mailowego. Haker z kolei zwrócił platformie aktywa wystawione przez giełdę Huobi na kwotę około 2,6 mln USD. W odpowiedzi platforma ponownie wezwała go do kontaktu.

Siergej Kunz, CEO 1inch.exchange, wyjaśnił w rozmowie z serwisem Cointelegraph, że haker zostawił dane, które pozwalają na jego identyfikację. Dane to m.in. adres IP, rodzaj komputera, z którego dokonano ataku, rozdzielczość ekranu oraz ustawiona wersja językowa. Kunz przyznał też, że przekazał dane policji z Singapuru. Ostatecznie haker oddał niemal wszystkie skradzione środki. Niemal, bo zdążył już dokonać przewalutowania części z nich, przez co straciły one nieco na wartości.

nieostrożny haker oddał skradzione kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.