Stellar pomoże Ukrainie w pracach nad CBDC | Wiadomości | CrypS.

Stellar pomoże Ukrainie w pracach nad CBDC

Redakcja
stellar ukraina

Fundacja Stellar Development weszła we współpracę z ukraińskim rządem i pomoże przy tworzeniu ekosystemu cyfrowych aktywów, w tym cyfrowej waluty banku centralnego.

Ukraina wchodzie we współpracę z Stellar

Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej ogłosiło w poniedziałek podpisanie protokołu ustaleń z Stellar Development Foundation. Protokół ustaleń określa strategię Ukrainy w zakresie rozwoju cyfrowych aktywów i infrastruktury CBDC. Obejmuje ona wsparcie dla projektów specjalizujących się w cyfrowych aktywach, wdrożenie i regulację obiegu stablecoinów oraz promowanie rozwoju CBDC.

Stellar w komunikacie prasowym potwierdził, że umowa została podpisana w dniu 28 grudnia.

Oleksandr Bornyakov, wiceminister Ministerstwa Transformacji Cyfrowej, wyjaśnił, że pomoc w tworzeniu narodowej kryptowaluty nie oznacza, że Stellar będzie rozwijał ukraińską CBDC. Partnerstwo Stellara ma “umożliwić podejmowanie wysokiej jakości decyzji dotyczących rozwoju ekosystemu wirtualnych aktywów na Ukrainie”.

Zapytany o potencjał Ukrainy w zakresie rozwoju kryptowalut i blockchaina w Europie i na świecie, Bornyakow powiedział, że jego ministerstwo integruje najlepsze praktyki stosowane w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, na Malcie, w Liechtensteinie i w Stanach Zjednoczonych.

“Firmy kryptograficzne, blockchainowe startupy i instytucje finansowe – wszystkie one szukają prawnie chronionego środowiska dla prowadzenia działalności gospodarczej. A ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej pracuje nad stworzeniem ram prawnych, które zapewnią przejrzyste i stabilne środowisko regulacyjne dla firm typu blockchain i crypto”.

Bornyakow dodał, że Narodowy Bank Ukrainy prowadzi badania nad CBDC od 2017 roku. Ukraina, podobnie jak wiele innych krajów, bada nie tylko użyteczność CBDC, ale również jej potencjalny wpływ na wszystko, od polityki monetarnej i stabilności finansowej po adopcję konsumentów.

Najszybsza adopcja kryptowalut ma miejsce na Ukrainie

Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że Ukraina jest przygotowana do bycia na czele krypto wyścigu, a Ministerstwo Transformacji Cyfrowej nalega na wprowadzenie bardziej przejrzystych regulacji. We wrześniu firma analityczna Chainalysis przyznała Ukrainie czołowe miejsce w światowym rankingu adopcji kryptowalut.

Stellar Lumen (XLM) zajmuje obecnie 13. miejsce w rankingu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji. Misją Stellar Foundation jest stworzenie bardziej sprawiedliwego dostępu do globalnego systemu finansowego za pomocą otwarto źródłowej technologii peer-to-peer.

stellar ukrainareklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.