Nie potrzebujemy już bitcoina, by przetrwać - kontrowersyjna wypowiedź topowego dewelopera | Wiadomości | CrypS.

Nie potrzebujemy już bitcoina, by przetrwać – kontrowersyjna wypowiedź topowego dewelopera

Jacek Walewski
Hoskinson Cardano Cardano [ADA]

Charles Hoskinson, założyciel platformy Cardano, lubi chyba wywoływać kontrowersje. Teraz powiedział, że rynek nie potrzebuje bitcoina (BTC). Dlaczego?


Charles Hoskinson: BTC? Nie potrzebujemy tego czegoś!

Hoskinson to znana postać na rynku blockchaina. Był jednym z pierwszych deweloperów Ethereum, a dziś stoi za Cardano. Jego hobby to chyba wkurzanie maksymalistów bitcoina. Teraz podczas wywiadu dla Cointelegraph powiedział, że rynek nie potrzebuje już czołowej kryptowaluty.

Bitcoin potrzebuje branży, aby przetrwać i z pewnością potrzebuje giełd i całej innej infrastruktury, ponieważ nie jest samowystarczalny w tym wymiarze. Ale branża nie potrzebuje już bitcoina, aby przetrwać. Miło jest jednak posiadać cyfrowy zasób, taki jak bitcoin, cieszący się taką reputacją cyfrowego złota

– powiedział Hoskinson.

Skąd jednak takie wnioski? Programista wskazał na doświadczenia firmy Microsoft z systemem Windows. Zauważył, że choć kiedyś był to czołowy system operacyjny, dziś Windows stracił już swoją dominującą pozycję.

Powód? Dziś po prostu częściej korzystany z urządzeń mobilnych. W tym królestwie rządzi zaś wciąż system Android. To zaś prowadzi twórcę Cardano do wniosku, że podobny los może spotkać bitcoina. Projekt ten powinien być zmieniany, reformowany i dostosowywany do nowych realiów. Tyle że nie jest.

Bitcoin mógłby stworzyć plan działania, w którym mógłby konkurować z Ethereum lub innymi projektami

– dodał i wskazał, że społeczność BTC jest konserwatywna i podjęła „decyzję, aby pójść tą drogą”, czyli stania niejako w miejscu.

Jego projekt – Cardano – faktycznie jest rozwijany. Tak samo jak Ethereum, a nawet Dogecoin. Dzięki temu te blockchainy wnoszą coś nowego na rynek i sprawiają, że technologia łańcucha bloków staje się częścią realnej gospodarki. Niestety o sieci Bitcoin nie można tego powiedzieć.

Ktoś tu lubi szokować

Choć w tej kwestii Hoskinson ma wiele racji, słynie też z innych kontrowersyjnych wypowiedzi. Niedawno powiedział, że sieć Bitcoina była początkowo scentralizowana. Znany jest też z tego, że szuka UFO. Cechuje się też spiskowym stylem myślenia, o czym pisaliśmy tutaj.

Hoskinson Cardanoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.