Nie aktualizuj Trezora jeśli używasz portfela Wasabi | Wiadomości | CrypS.

Nie aktualizuj Trezora jeśli używasz portfela Wasabi

portfel kryptowalut wasabi wallet jest przedmiotem zainteresowania europolu

Osoby korzystające z Trezora i portfela Wasabi nie powinny aktualizować swoich urządzeń do najnowszej wersji – poinformowali programiści Wasabi. W przeciwnym wypadku mogą one tymczasowo utracić dostęp do swoich środków.

Jeśli używasz Trezor Model T, nie aktualizuj go do wersji 2.3.1. Jeżeli korzystasz z Trezora One, nie aktualizuj go do wersji 1.9.1. – poformowali swoich użytkowników programiści z Wasabi.

Wszystko zapoczątkowała luka bezpieczeństwa, o której doniesiono na początku miesiąca. Twórca portfeli sprzętowych Trezor, firma SatoshiLabs, poinformowała o błędzie, w wyniku którego użytkownicy urządzeń mogli paść ofiarą ataku, polegającego na naliczeniu bardzo wysokiej opłaty transakcyjnej. O szczegółach informowaliśmy w tym miejscu. Programiści firmy wdrożyli poprawki, jednak ich aktualizacja nie zadziałała w przypadku portfela Wasabi i serwera BTCPay.

Wasabi wallet to portfel kryptowalut nastawiany na prywatność. Poprzez integrację z mikserem, zapewnia użytkownikom anonimowość transakcji. Usunięcie luki bezpieczeństwa z urządzeń dostarczanych przez SatoshiLabs wymagało jednak, aby Trezory sczytywały dane ostatnich transakcji. Z uwagi na fakt, że Wasabi w celu autoryzacji transakcji przesyła do urządzenia częściowy podpis, Trezor po aktualizacji uznaje ją za nieprawidłową. Urządzenia mogą także zawiesić się próbując bezskutecznie uzyskać dostęp do danych na temat poprzednich przelewów.

W związku z wyżej wymienionymi problemami my w Wasabi Wallet namawiamy naszych użytkowników posiadających portfele sprzętowe Trezor, aby wstrzymywali się z aktualizacją swoich urządzeń – poinformował programista Wasabi – Jumar Macato.

Mocato dodał także:

Radzimy użytkownikom, aby nie aktualizowali portfela Wasabi, dopóki poprawki nie zostaną wydane. Potencjalni źli aktorzy prawdopodobnie rozdystrybuują złośliwą kopię portfela Wasabi i wykorzystują tę lukę.

portfel kryptowalut wasabi wallet jest przedmiotem zainteresowania europolureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.