NiceHash nie pokryje w całości strat klientów | Wiadomości | CrypS.

NiceHash nie pokryje w całości strat klientów

Michał Misiura
nicehash nie odda wszystkich pieniędzy

W grudniu 2017 roku serwis przeżył poważny atak hakerski, w wyniku którego skradziono bitcoiny warte 60 mln USD. Platforma obiecywała klientom pełny zwrot poniesionych strat. 

Okazuje się jednak, że NiceHash nie wywiąże się ze swojej obietnicy. W opublikowanym w środę 18 grudnia komunikacie, platforma poinformowała, że nie uda jej się zakończyć wypłacania rekompensat. Według NiceHash, udało się zwrócić 82% roszczeń klientów. Pozostałe 18% nie trafi na ich konta „w przewidywalnej przyszłości”. Platforma broni się argumentując:

Zwracaliśmy stare saldo naszym użytkownikom poprzez nasze opłaty, a tym samym zmniejszając nasze dochody. Nasze dochody, a tym samym aktywa programu spłat, podlegają opodatkowaniu. Obecny stan programu spłat wynosi w naszych księgach rachunkowych 100,04% pierwotnej wartości strat.

NiceHash było giełdą mocy obliczeniowej. Na platformie można było wydzierżawić moc obliczeniową swojej koparki lub wynająć ją od innych górników. NiceHash przyznaje, że brak możliwości pełnego zwrotu środków wynika z tego, że firma potrzebuje ich żeby utrzymać swoją działalność i płynność finansową, powoli próbując stanąć na nogi. Najwidoczniej atak z 2017 roku nie przesądził o upadku platformy.

nicehash nie odda wszystkich pieniędzyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.