NFT warte miliony USD trafią na rynek - likwidator sprzeda kolekcję 3AC | Wiadomości | CrypS.

NFT warte miliony USD trafią na rynek – likwidator sprzeda kolekcję 3AC

Redaktor: Michał Misiura
Meta wyciąga wtyczkę NFT

Teneo, likwidator upadłego kryptowalutowego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC) opublikował informację, w której zapowiedział sprzedaż dużej kolekcji tokenów NFT, których wartość jest szacowana na wiele milionów dolarów.


Firma z Singapuru złożyła wniosek o upadłość w lipcu ubiegłego roku i oszacowała swoje aktywa na około 1 mld USD. We wniosku o upadłość odnotowano również, że wśród aktywów znajdowały się tokeny NFT o wartości ok. 22 mln USD.

W środę spółka Teneo wskazała, że zamierza sprzedać niektóre przejęte NFT, „aby spieniężyć tokeny i uzyskać środki na cele związane z likwidacją”. Likwidator dodał również, że podejmie niezbędne kroki w celu sprzedaży tokenów w ciągu najbliższych 28 dni.

Wierzyciele wciąż czekają na miliardy USD

Firma Teneo poinformowała, że wymienione NFT nie były związane z portfelem NFT Starry Night Capital, funduszem utworzonym przez 3AC we współpracy ze znanym kolekcjonerem NFT Vincentem Van Dough w sierpniu 2021 roku, aby zgromadzić „najwspanialszą na świecie kolekcję CryptoArt”. NFT z tej kolekcji zostały przeniesione do sejfu Gnosis w październiku i „są obecnie przedmiotem wniosku złożonego do Sądu Najwyższego Wschodnich Karaibów w Najwyższym Trybunale Sprawiedliwości na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych”.

Według środowego komunikatu przedmiotem sprzedaży są setki tokenów NFT, w tym NFT z kolekcji Bored Ape Kennel Club, Autoglyphs, Chromie Squiggles, CryptoPunks, Fidenza, Nimbuds i Ringers. Szacowana wartość tylko części NFT wymienionych przez Teneo w oparciu o bieżące ceny giełdowe wynosi obecnie około 9,8 mln USD. Likwidatorzy zdołali zająć 35,6 mln USD z rachunków bankowych 3AC w Singapurze w grudniu, ale firma nadal jest winna swym wierzycielom miliardy dolarów.

Meta wyciąga wtyczkę NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.