NFT będą tak przełomowe, jak BTC 10 lat temu - uważa menager Krakena | Wiadomości | CrypS.

NFT będą tak przełomowe, jak BTC 10 lat temu – uważa menager Krakena

Mariusz Przepiórka
nft kryptowaluty automat mynft

Wolumen obrotów tokenami NFT spadł od stycznia o blisko 98%, ale kilku dyrektorów spółek kryptowalutowych w rozmowie z portalem Cointelegraph twierdzi, że nie ma powodu do zmartwień, ponieważ technologia NFT nadal się rozwija i dojrzewa.


Jonathon Miller, dyrektor zarządzający australijskiego oddziału giełdy kryptowalut Kraken, powiedział, że „pomimo tego, że aktywność na rynku NFT i wielkość sprzedaży spowolniły we wrześniu, nadal widzimy pozytywne sygnały adopcyjne na poziomie instytucjonalnym i ciągły wzrost przypadków użycia”.

– Giełda nadal pozytywnie podchodzi do przestrzeni NFT. Będzie ona tak samo przełomowa i innowacyjna, jak bitcoin 10 lat temu – powiedział Jonathon Miller.

Dyrektor Krakena przyznał jednak, że branża NFT wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju i największą barierą dla masowej adopcji są „koszmarne doświadczenia użytkowników”. Wskazał przy tym, że trudno przekonać kogoś, kto chce oglądać cyfrowe dzieła sztuki, że musi zainstalować portfel i wejść na giełdę.

Rynek NFT ma duży potencjał

John Stefanidis, dyrektor generalny i założyciel platformy gier NFT Balthazar DAO, powiedział, że spadek handlu nie ma większego znaczenia w szerokiej perspektywie NFT, ponieważ ludzie muszą zrozumieć, że „NFT to coś więcej niż zdjęcia”.

Stefanidis powiedział, że to naturalne, że taki spadek następuje po tym, jak „coś doświadczyło ekstremalnego wzrostu w ramach jednego zastosowania”. Uważa on, że rynek ma potencjał do osiągnięcia stabilizacji. Wskazał, że „zawsze, gdy występuje wzrost horyzontalny, ludzie dywersyfikują i wycofują się, a po tym wszystkim dojdzie do stopniowego rozwoju rynku NFT”.

Mason Edwards, dyrektor handlowy Tezos Foundation – organizacji skupionej na promowaniu i rozwijaniu blockchaina Tezos i powiązanych technologii – powiedział serwisowi Cointelegraph, że to „korzystne, że rynek trochę się otrząsnął. Ludzie będą kupować rzeczy, na których im zależy, a nie spekulacje”. Dodał również, nadal nie jesteśmy w punkcie dojrzałości na rynku NFT i nadal „będziemy obserwować ludzi płacących milion dolarów za bezwartościowe produkty”.

nft kryptowaluty automat mynftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.