Nexo rozważa pozwanie bułgarskich władz na 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Nexo rozważa pozwanie bułgarskich władz na 1 mld USD

Mariusz Przepiórka
Nexo rozważa pozwanie bułgarskich władz

Antoni Trenczew – współzałożyciel kryptowalutowej platformy pożyczkowej Nexo – powiedział, że firma może pozwać bułgarski rząd na ponad 1 mld USD za nalot na jej biura i wyrządzenie szkód reputacji spółki.


Zdementował również plotki, że członkowie podmiotu prowadzą zorganizowaną grupę przestępczą i dopuszczają się prania pieniędzy oraz operacji finansowania terroryzmu.

– Będziemy bronić naszych interesów. Nasi doradcy szacują szkody na ponad 1 mld USD. Byliśmy w trakcie wchodzenia na amerykańską giełdę, a teraz te działania muszą zostać odłożone w czasie z powodu szkody, jaką wyrządzono naszej reputacji – wyjaśnił Trenczew.

Afera z polityką w tle

Do zamieszania związanego z firmą Nexo doszło na dzień przed tym, jak prezydent Rumen Radew miał udzielić trzeciego i ostatniego mandatu do utworzenia rządu. Część obserwatorów zakładała, że największe szanse na otrzymanie mandatu ma Demokratyczna Bułgaria (centroprawicowa partia polityczna, która zobowiązała się do walki z korupcją i przeprowadzenia reform sądownictwa).

Ujawniono jednak, że kilkunastu pracowników Nexo przekazało wcześniej znaczące darowizny na rzecz wspomnianej partii, co mogło wpłynąć na decyzję prezydenta. Ostatecznie przyznał on mandat Bułgarskiej Partii Socjalistycznej.

Trenczew uważa, że nalot na biura Nexo właśnie tego dnia był zaaranżowanym posunięciem PR-owym prokuratury. Przyznał też, że zna lidera Demokratycznej Bułgarii – Hristo Iwanova.

– Działania bułgarskich władz są absurdalne, niepotrzebne i w dużej części niezgodne z prawem. Odpowiemy na to we właściwy sposób – zapowiedział Trenczew.

Problemy Nexo w USA

Niedawno spółka Nexo była na cenzurowanym również w USA, gdzie Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nałożyła na nią karę w wysokości 45 mln USD za rzekome świadczenie usług pożyczkowych niezgodnie z przepisami.

– Oskarżyliśmy spółkę Nexo o brak rejestracji detalicznych pożyczek kryptowalutowych przed ich wprowadzeniem na rynek, co stoi w sprzeczności z podstawowym wymogiem dotyczącym ujawniania informacji. Zgodność z naszymi zasadami nie jest kwestią wyboru – powiedział przewodniczący SEC Gary Gensler.

Nexo rozważa pozwanie bułgarskich władzreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.