Nexo prawdopodobnie przejmie swojego konkurenta - Vauld | Wiadomości | CrypS.

Nexo prawdopodobnie przejmie swojego konkurenta – Vauld

Maciej Żerelik
nexo

Platforma kryptolendingowa Nexo i jej konkurent Vauld podpisały wstępną umowę o sprzedaży tej drugiej. Takie informacje przekazały The Block źródła zaznajomione ze sprawą.


Dzień wcześniej wspierany przez Petera Thiela startup poinformował o możliwej restrukturyzacji Vauld. Platforma zawiesiła operacje handlu, wypłat i wpłat.

Zarząd przypisał tę decyzję trudnościom finansowym wynikającym z niekorzystnych warunków rynkowych, a także wpływowi problemów z kontrahentami i odpływowi płynności.

Do realizacji inicjatywy startup zatrudnił jako doradcę finansowego Kroll Pte Limited oraz kancelarie prawne Cyril Amarchand Mangaldas i Rajah & Tann Singapore.

Umowa z Nexo zakłada sprzedaż do 100 proc. udziałów w zagrożonej firmie w przypadku pozytywnego wyniku badania due diligence, na realizację którego ma 60 dni. Oprócz restrukturyzacji możliwa jest opcja refinansowania, jeśli ma ona sens ekonomiczny. Współzałożyciel i prezes Nexo Antoni Trenchev powiedział:

Jesteśmy jedynymi potencjalnymi nabywcami. Musimy spojrzeć na ich bilans.

Najwyższy rangą dyrektor przypisał zainteresowanie Vauldem jego „popularności na priorytetowych dla firmy rynkach Indii i Azji Południowo-Wschodniej”. Źródła podały, że „dziura w bilansie może wynosić od 50 do 100 mln dolarów”.

CoinLoan ogranicza wypłaty

5 lipca poinformowano również, że platforma CoinLoan tymczasowo wprowadziła limity wypłat w wysokości 5000 dolarów dziennie ze względu na „warunki rynkowe”. Środki klientów wciąż są jednak bezpieczne.

Przedstawiciele projektu powiedzieli, że sytuacja nie jest związana z problemami innych uczestników branży, ponieważ ich polityka zabrania inwestowania w „ryzykowne aktywności”.

Dla przypomnienia, Trenchev porównał kryzys na rynku kryptowalut do paniki bankowej z 1907 roku.

Wcześniej Nexo powiedziało, że jest gotowe kupić portfel pożyczek od swojego konkurenta, Celsius. Oferta była ważna do 20 czerwca. Platforma próbowała również współpracować z Three Arrows Capital na krótko przez bankructwem funduszu.

nexoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.