Nexo oskarża użytkownika Twittera o zniesławienie i grozi pozwem sądowym | Wiadomości | CrypS.

Nexo oskarża użytkownika Twittera o zniesławienie i grozi pozwem sądowym

Zerelik Maciej
nexo

Użytkownik Twittera o pseudonimie otteroooo zamieścił wątek, w którym oskarżył współzałożycieli Nexo o kradzież pieniędzy z organizacji charytatywnej. Platforma kryptowalutowa zagroziła mu podjęciem kroków prawnych.


W serii tweetów otteroooo zwrócił uwagę, że firmę Nexo założyli Kosta Kanchev, Antoni Trenchev i Georgi Shulev. Zauważył też ich powiązania z bułgarską instytucją mikrofinansową Credissimo.

Użytkownik odniósł się do śledztwa prowadzonego przez bułgarskich dziennikarzy, którzy w 2020 roku ujawnili niewłaściwe wykorzystanie darowizn z organizacji charytatywnej Help Karma. Wcześniej, jak twierdzą dziennikarze, ojciec Kosty Kanczewa zasiadał w zarządzie organizacji. Autor posta zwrócił uwagę na analogię z nominacją i pierwszym ICO Nexo.

Otteroooo przytoczył inne śledztwo dziennikarskie, które rzekomo ujawniło powiązania między Help Karma a Credissimo.

W chwili pisania tego tekstu pierwszy tweet zyskał ponad 4 tys. polubień i 1,5 tys. ponownych udostępnień. Zgodnie z danymi konta otteroooo, zostało ono utworzone w marcu 2022 roku.

W odpowiedzi przedstawiciele Nexo wydali oświadczenie, w którym nazwali publikacje „kampanią oszczerstw” przeciwko platformie. Firma powołała się na niespójności, w tym pomylenie nazwisk i tożsamości. Według Nexo jednym z celów otteroooo była chęć osiągnięcia korzyści finansowych.

nexo rozmowa z twittera

Wraz z odpowiedzią platforma zagroziła użytkownikowi pozwem sądowym i zażądała usunięcia „wszystkich komentarzy, wypowiedzi, recenzji i publikacji” szkalujących reputację firmy. W oświadczeniu napisano:

Informujemy, że zawsze chronimy nasze prawa i interesy wszelkimi dostępnymi środkami prawnymi, a nasi doradcy prawni w USA i Wielkiej Brytanii przygotowują obecnie pozew, który zostanie niezwłocznie złożony w sądzie w związku ze wszystkimi poniżeniami i zniesławieniami.

Kłótnia pojawia się w związku z trwającymi problemami z platformą kryptolendingową Celsius Network. W dniu 13 czerwca firma zawiesiła wypłaty, wymianę i przelewy między rachunkami „z powodu ekstremalnych warunków rynkowych”. Tego samego dnia Nexo poinformowała, że jest gotowa odkupić portfel kredytowy od swojego konkurenta.

Oprócz Nexo, aktywami Celsiusa zainteresowane są także Chainge Finance i Goldman Sachs. Simon Dixon, współzałożyciel internetowej platformy inwestycyjnej BnkToTheFuture, zaproponował plan ratunkowy dla serwisu pożyczkowego, a następnie poprosił Nexo o kontakt ze swoim zespołem. Podkreślił, że strony mogą wspólnie wypracować lepsze rozwiązanie.

nexo
reklama
reklama