Nexo oskarża użytkownika Twittera o zniesławienie i grozi pozwem sądowym | Wiadomości | CrypS.

Nexo oskarża użytkownika Twittera o zniesławienie i grozi pozwem sądowym

Redakcja
nexo

Użytkownik Twittera o pseudonimie otteroooo zamieścił wątek, w którym oskarżył współzałożycieli Nexo o kradzież pieniędzy z organizacji charytatywnej. Platforma kryptowalutowa zagroziła mu podjęciem kroków prawnych.


W serii tweetów otteroooo zwrócił uwagę, że firmę Nexo założyli Kosta Kanchev, Antoni Trenchev i Georgi Shulev. Zauważył też ich powiązania z bułgarską instytucją mikrofinansową Credissimo.

Użytkownik odniósł się do śledztwa prowadzonego przez bułgarskich dziennikarzy, którzy w 2020 roku ujawnili niewłaściwe wykorzystanie darowizn z organizacji charytatywnej Help Karma. Wcześniej, jak twierdzą dziennikarze, ojciec Kosty Kanczewa zasiadał w zarządzie organizacji. Autor posta zwrócił uwagę na analogię z nominacją i pierwszym ICO Nexo.

Otteroooo przytoczył inne śledztwo dziennikarskie, które rzekomo ujawniło powiązania między Help Karma a Credissimo.

W chwili pisania tego tekstu pierwszy tweet zyskał ponad 4 tys. polubień i 1,5 tys. ponownych udostępnień. Zgodnie z danymi konta otteroooo, zostało ono utworzone w marcu 2022 roku.

W odpowiedzi przedstawiciele Nexo wydali oświadczenie, w którym nazwali publikacje “kampanią oszczerstw” przeciwko platformie. Firma powołała się na niespójności, w tym pomylenie nazwisk i tożsamości. Według Nexo jednym z celów otteroooo była chęć osiągnięcia korzyści finansowych.

nexo rozmowa z twittera

Wraz z odpowiedzią platforma zagroziła użytkownikowi pozwem sądowym i zażądała usunięcia “wszystkich komentarzy, wypowiedzi, recenzji i publikacji” szkalujących reputację firmy. W oświadczeniu napisano:

Informujemy, że zawsze chronimy nasze prawa i interesy wszelkimi dostępnymi środkami prawnymi, a nasi doradcy prawni w USA i Wielkiej Brytanii przygotowują obecnie pozew, który zostanie niezwłocznie złożony w sądzie w związku ze wszystkimi poniżeniami i zniesławieniami.

Kłótnia pojawia się w związku z trwającymi problemami z platformą kryptolendingową Celsius Network. W dniu 13 czerwca firma zawiesiła wypłaty, wymianę i przelewy między rachunkami “z powodu ekstremalnych warunków rynkowych”. Tego samego dnia Nexo poinformowała, że jest gotowa odkupić portfel kredytowy od swojego konkurenta.

Oprócz Nexo, aktywami Celsiusa zainteresowane są także Chainge Finance i Goldman Sachs. Simon Dixon, współzałożyciel internetowej platformy inwestycyjnej BnkToTheFuture, zaproponował plan ratunkowy dla serwisu pożyczkowego, a następnie poprosił Nexo o kontakt ze swoim zespołem. Podkreślił, że strony mogą wspólnie wypracować lepsze rozwiązanie.

nexoreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.