Goldman Sachs chce pozyskać 2 mld USD na zakup aktywów Celsius Network | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs chce pozyskać 2 mld USD na zakup aktywów Celsius Network

Zerelik Maciej
celsius wyciek danych

Konglomerat finansowy Goldman Sachs planuje zebrać od inwestorów 2 miliardy dolarów, aby kupić aktywa platformy kryptolendingowej Celsius Network w przypadku jej upadłości. Taką informację podał serwis CoinDesk, powołując się na kompetentne źródła.


Według publikacji, umowa umożliwiłaby inwestorom zakup aktywów Celsius z dużym dyskontem w przypadku, gdyby platforma została uznana za niewypłacalną.

Jeden z rozmówców CoinDesk powiedział, że bank prowadzi rozmowy z funduszami kryptowalutowymi, które skupiają się na kupowaniu zagrożonych struktur kapitałowych i tradycyjnych firm finansowych. Aktywa nabyte w ramach potencjalnej umowy „będą zarządzane przez fundraiserów”.

W maju 2022 r. Celsius zarządzał aktywami o wartości prawie 12 mld USD i udzielił klientom pożyczek na łączną kwotę 8,2 mld USD.

24 czerwca The Wall Street Journal poinformował, że Celsius zatrudnił firmę doradczą Alvarez & Marsal do udzielenia porad w sprawie ewentualnego złożenia wniosku o upadłość. W tym samym miesiącu gazeta pisała, że firma zaangażowała również prawników z firmy Akin Gump Strauss Hauer & Feld.

Wcześniej dziennikarze informowali, że Celsius zatrudnił koncern finansowy Citigroup, aby znaleźć możliwe rozwiązanie problemów, które pojawiły się po zamrożeniu aktywów klientów.

celsius wyciek danych
reklama
reklama