Netflix wyda serial o hacku na Bitfinex | Wiadomości | CrypS.

Netflix wyda serial o hacku na Bitfinex

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
netflix quadrigacx

Streamingowy i produkcyjny gigant Netflix wkrótce wyprodukuje serial dokumentalny o hacku do Bitfinex, podczas którego skradziono 119 756 BTC – wartych wówczas 72 miliony dolarów.

Dokument Netflixa będzie skupiał się na parze z Nowego Jorku i ich związku z wypraniem prawie 120 000 BTC powiązanych z przestępstwem. Jak podaje firma, dokument wyreżyseruje amerykański filmowiec Chris Smith, a współproducentem wykonawczym będzie Nick Bilton. W komunikacie czytamy:

Netflix zamówił serial dokumentalny o małżeństwie, które próbowało wyprać miliardy dolarów skradzionej kryptowaluty w największej sprawie dotyczącej przestępstw finansowych w historii.

Fabuła opiera się na dwóch głównych bohaterach – Ilya Lichtenstein i Heather Morgan – małżeństwie z Nowego Jorku powiązanym z włamaniem do Bitfinex i ich zaangażowaniu w pranie skradzionych funduszy. Netflix zauważa, że:

Gdy wartość skradzionych Bitcoinów wzrosła z 71 milionów dolarów w momencie włamania do prawie 5 miliardów dolarów, para rzekomo próbowała upłynnić swoje cyfrowe pieniądze, tworząc fałszywe tożsamości i konta internetowe, a także kupując fizyczne złoto, NFT i inne – wszystko to podczas gdy śledczy próbowali śledzić ruch pieniędzy na blockchainie.

Fundusze pochodzące z włamania ostatni raz zostały przemieszczone w dniu 1 lutego 2022, o czym informowaliśmy na łamach naszego portalu.

netflix quadrigacxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.