Netflix wyda serial o hacku na Bitfinex | Wiadomości | CrypS.

Netflix wyda serial o hacku na Bitfinex

Zerelik Maciej
netflix quadrigacx

Streamingowy i produkcyjny gigant Netflix wkrótce wyprodukuje serial dokumentalny o hacku do Bitfinex, podczas którego skradziono 119 756 BTC – wartych wówczas 72 miliony dolarów.

Dokument Netflixa będzie skupiał się na parze z Nowego Jorku i ich związku z wypraniem prawie 120 000 BTC powiązanych z przestępstwem. Jak podaje firma, dokument wyreżyseruje amerykański filmowiec Chris Smith, a współproducentem wykonawczym będzie Nick Bilton. W komunikacie czytamy:

Netflix zamówił serial dokumentalny o małżeństwie, które próbowało wyprać miliardy dolarów skradzionej kryptowaluty w największej sprawie dotyczącej przestępstw finansowych w historii.

Fabuła opiera się na dwóch głównych bohaterach – Ilya Lichtenstein i Heather Morgan – małżeństwie z Nowego Jorku powiązanym z włamaniem do Bitfinex i ich zaangażowaniu w pranie skradzionych funduszy. Netflix zauważa, że:

Gdy wartość skradzionych Bitcoinów wzrosła z 71 milionów dolarów w momencie włamania do prawie 5 miliardów dolarów, para rzekomo próbowała upłynnić swoje cyfrowe pieniądze, tworząc fałszywe tożsamości i konta internetowe, a także kupując fizyczne złoto, NFT i inne – wszystko to podczas gdy śledczy próbowali śledzić ruch pieniędzy na blockchainie.

Fundusze pochodzące z włamania ostatni raz zostały przemieszczone w dniu 1 lutego 2022, o czym informowaliśmy na łamach naszego portalu.

netflix quadrigacx
reklama
reklama