Hack w Bitfinex. Kim są dwie aresztowane osoby? | Wiadomości | CrypS.

Hack w Bitfinex. Kim są dwie aresztowane osoby?

Maciej Żerelik
hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinex

Ostatnio DoJ przejął miliardy dolarów w BTC pochodzących z hacku na Bitfinex oraz aresztował dwie osoby: Ilya Lichtensteina i jego żonę, Heather Morgan. Jednak kim właściwie są te osoby?

Zarzuty wobec dwóch aresztowanych za włamanie na Bitfinex

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym DOJ, para ta próbowała wyprać 119 754 bitcoinów pochodzących z włamania na Bitfinex z 2016 roku. Aby to zrobić przeprowadzili ponad 2000 transakcji. Dzięki temu udało im się przenieść ponad 25 000 BTC. Pozostałe 94 000 nadal znajdowały się na pierwotnych portfelach i zostały zajęte przez władze USA.

Podczas pierwszego przesłuchania oboje mogli zostać zwolnieni za kaucją. Nowojorski sędzia zażądał za opuszczenie aresztu odpowiednio 3 mln dolarów dla kobiety i 4,5 mln dla jej męża. Prokuratorzy sprzeciwili się jednak przekonując sędziego, aby nie wypuszczał ich na wolność, ponieważ mogliby próbować zapaść się pod ziemię. Ilya Lichtenstein ma zresztą podwójne obywatelstwo rosyjskie. Oboje bronili się, twierdząc, że nie mieli zamiaru uciekać, ale to nie wystarczyło, by przekonać sędziów.

Teraz grozi im do 25 lat więzienia.

Przedsiębiorca i raperka stoją za włamaniem do Bitfinex

Heather Morgan and Ilya Lichtenstein
Heather Morgan i Ilya Lichtenstein (Instagram/heatherreyhan)

Ale kim są te dwie aresztowane osoby? Zostali oni nazwani Bonnie i Clyde’em Bitcoina. W prawdziwym życiu, Ilya Lichtenstein na Linkedin opisuje siebie jako przedsiębiorcę technologicznego zainteresowanego technologią blockchain. Jest też założycielem Endpass, startupu, który rozwiązuje problemy ze zdecentralizowaną tożsamością i uwierzytelnianiem.

Bardziej interesujący jest profil Linkedin Heather Morgan, która określa siebie jako „seryjnego przedsiębiorcę oraz komicznego rapera”. W rzeczywistości w Nowym Jorku Heather Morgan jest również znana pod swoim scenicznym pseudonimem Razzlekhan. Z oficjalnej strony internetowej dowiadujemy się również, że nazywa siebie „Krokodylem z Wall Street” i że jej celem jest obrona nieszczęśników. Na Instagramie ma 4500 obserwujących, a na Facebooku 150. W jej społecznościowym biogramie można znaleźć również współpracę z Forbesem, która trwała od 2017 do 2021 roku.

 

Trzeba przyznać, że w sieci pojawiło się wiele głosów niedowierzania, iż to właśnie ta para mogła odpowiadać za tak ogromny włam na giełdę. Jednak póki co, pozostaje nam czekać na wynik toczącego się postępowania.

hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinexreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.